Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Šťastie

Šťastie... Pod týmto pojmom si každý z nás predstaví niečo iné. Podľa mňa však všetko so všetkým súvisí. Tak sa spýtajme: Kedy je človek šťastný? Niekto si pomyslí... Keď má všetko. Ale ako definujeme to slovíčko ,,všetko"? Peniaze, sláva, láska? Možno... Veď každý človek má iné životné hodnoty.

Ale pre mňa je hlavný krok ku šťastiu zdravie. Má určite nevyčísliteľnú hodnotu. Veď čo by sme robili s miliónmi vo vrecku, krásnym domom s bazénom a novým autom, keby sme boli chorí a zavretí v tej zlatej klietke? Myslím, že nanajvýš trpeli. Lenže v dnešnej dobe si ľudia nevedia vážiť nič. A to ani svoje zdravie, ktoré je len jedno. Každý túži po bohatstve, sláve a vysokom postavení v spoločnosti. Ale neuvedomujú si, že keď stratia zdravie, stratia všetko. Preto je podľa môjho názoru dôležité starať sa o seba a zdravie si veľmi vážiť.

Jedna z ďalších významných životných hodnôt je podľa mňa rodina. Rodinné zázemie, v ktorom vyrastáme, ľudia, ktorí nás vychovávajú a sú ochotní pomôcť v každej situácii. Sú to osoby, ktoré z nás spravia slušných ľudí, odhodlaných vstúpiť do sveta dospelých a schopných ,,vyletieť z rodičovského hniezda". Čiže tí, ktorí nás ľúbia.

Láska... Už len to slovo hreje pri srdci. Človek zaľúbený lieta v oblakoch, nevníma realitu, v mysli ma jedine tú a jedinú osobu, ktorú ľúbi. Nie je to tá láska k rodičom, súrodencom, či kamarátom, ale tá krásna, partnerská. Každý okamih prežitý s milovanou osobou je pekný a dokáže rozžiariť i ten najsmutnejší pohľad.

Všetky spomínané pojmy každodenne dokážu krok za krokom vyčariť úsmev na tvári a vytvárajú šťastný a plnohodnotný život, po ktorom tak veľmi túžime.

Ale čo som vlastne týmito riadkami chcela vyjadriť? Každý človek slovo ,,šťastie" vníma inak. Podľa môjho názoru by sa však malo spájať hlavne s pojmami zdravie, rodina a láska. Môžme mať čokoľvek na svete, ale bez nich sme stratení...


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk