Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Šťastie

Šťastie je veľmi relatívny pojem. Buď ho niekto má, alebo nie. Nedá sa chytiť do ruky, vážiť na kilá, ani si ho nemôžeme kúpiť. Je to hodnota, ktorá sa nedá odmerať, ani ničím zaplatiť. Podľa mňa je šťastie veľmi vzácna vec. O šťastí sa nedá veľa písať, lebo šťastie sa nedá presne vyjadriť slovami či vetou. Pre niekoho je to obyčajná vec, ktorá je považovaná za samozrejmosť.

V súčasnosti sa za šťastných ľudí považujú hlavne takí, ktorí majú veľa peňazí. Možno si myslíte, že sú šťastní, ale nie je to pravda. Nie nadarmo sa hovorí, že šťastie za peniaze nekúpiš. Aj takto sa dá povedať, že ľudia s obrovským majetkom nemusia byť šťastní.

Šťastie má u každého človeka inú podobu. Pre niekoho je šťastím, keď nájde lásku, alebo keď sa môže o niekoho starať, napríklad o dieťa, zviera a podobne, niekto je šťastný, keď má čo jesť, iní ľudia sú šťastní aj vtedy, keď sú „len“ zdraví. Podôb šťastia je nekonečne veľa. Pre niektorých ľudí je šťastie len bezvýznamné slovíčko, ale veď predsa každý po niečom túži! Šťastie má u každého človeka inú podobu. Niektorí ľudia majú šťastie každý deň a možno si to ani neuvedomujú. Šťastie vie u ľudí vyčariť úsmev na tvári, dobrú náladu, alebo chuť do života. Tento pocit vyvolávajú u rôznych ľudí rozdielne udalosti a veci.

Ako je ale možné, že niektorí ľudia sú šťastní, zatiaľ čo druhí nie? Záleží to od toho, čo vo svojom živote považujú za najdôležitejšie. Ak im záleží iba na ich peniazoch, môžu prísť aj o iné dôležité veci, ktoré si dovtedy nevšímali.

Pre mňa šťastie znamená veľa. Šťastím je pre mňa aj to, že mám kamarátov, rodinu, či blízkych.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk