Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

John Fitzerald Kennedy

JFK sa narodil 29.5.1917 v Brookline, Massachusetts. Jeho otec bol americky veľvyslanec vo Velkej Británií a dlhodobo podporoval Hitlerovu **židovskú politiku**. JFK bol za prezidenta USA zvolený 20.januára 1961. Bol to v poradí 35.prezidentom USA. Počas svojho pôsobenia spravil veľmi veľa najmä pre príslušníkov tmavej pleti, ktorí mu boli veľmi vďační. Kennedy bol známy svojim výrokom: Ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country. V preklade to znamená: Nepýtajte sa čo môže spraviť pre vás vaša krajina, pýtajte sa čo môžete spraviť vy pre vašu krajinu.

Milióny divákov sledovali jeho televíznu debatu s republikánom R.N.Nixonom. Kennedy vyhral a stal sa tak prvým rímsko katolíckym prezidentom USA. 12. septembra si zobral za manželku Jacqueline Lee Bouvier Kennedy. Známy bol aj vďaka Zatoke svini. Bolo to na Kube, keď sa k moci dostal Castro. Castro si podmanil americké hotely, všetko. Na Kennedyho tak vznikol nátlak, aby zaútočil na Kubu. Keď sa tam však vylodili, čakali na nich Kubánci a američania to museli vzdať. No a to bol problém a na prezidenta kvôli tomu mnohí nenávideli.

JFK bol demokrat aj keď po svojej smrti bol obvinený ako špinavý komunista, pretože sa kontaktoval s ruským prezidentom Chrusčovom. Práve jeho smrť je to, čo zostáva nevyriešené. JFK bol zabitý 22. novembra 1963 na Elmovej ulici v Dallase. Zaujímavé je, že hodinu pred tým jeho smrť predpovedala istá žena v nemocnici. JFK bol symbolom novodobej slobody. Hlásal celosvetový mier na základe toho, že všetci sme ľudia, žijeme na jednej planéte, dýchame ten istý vzduch. Komu asi tieto slová nesedeli? Podla prvých správ bol Kennedy zabitý istým L.H.Oswaldom. Oswald bol potom 12hodín vypočúvaný, nemal právnika a z tohto vypočúvania nie sú žiadne údaje.

V deň keď bol zabitý JFK, bol zabitý aj dallaský policajt Tippet. Bol zastrelený revolverom, ktorý neskôr našli u Oswalda. Náhoda?Nikto nevie...Keď Oswalda viedli na ďalšie vypočúvanie, zastrelil ho istý Jack Ruby. Tým pádom dallaskému nadvládnemu ušetril veľa práce. V súvislosti s Oswaldom sa často spájalo meno David Ferrie. Ten bol postavený na výsluch FBI, tí ho však pustili, "pretože nemali dôkazy, že bol v nejakom spojení s Oswaldom".

Ferrie bol však známy aj vďaka "operácii mangusta". Cieľom bolo vycvičiť kubánskych utečencov pre novú inváziu Kuby. Všetci z tejto skupiny pracovali pre CIA. Čo bolo cieľom tejto skupiny? Fašizmus. Čo im bránilo v štátnom prevrate? Kennedy.

Vráťme sa však späť k vražde. Veľa nám pomáha film pána Zapridera. O tomto filme sa dlho nevedelo a ani nechcelo vedieť. Poukazuje totiž na okolnosti, ktoré mali byť zamlčané. Kennedy šiel po Houstonovej ulici. Pokiaľ mal byť Oswald strelec, strielajúci zo skladu, zastrelil by ho hneď na Houstonovej. Mal to totiž oveľa výhodnejšie a strieľal by priamo na Kennedyho. Ale na streľbu bola zvolená Elmova ulica. Dôvod? Trojuholníková strelba. Traja strelci, tri tými...JFK musel zomrieť. Nebol to čin šialenca, ale presne naplánované spiknutie.

Oswald povedal, že je len obetným baránkom. A zrejme hovoril pravdu. CIA však o tom nechcela počuť. Tvrdili, že ho zabil Oswald. Ale mohol by človek vystreliť z ručne nabíjanej zbrane 3 strely s neuveriteľnou presnosťou za menej ako 6 sekúnd?Nedokázali to špičkoví strelci, nie ešte Oswald, o ktorom bolo známe, že je nešika.
Takže traja strelci. Tri miesta. Bol to sklad, miesto za plotom a miesto na trávnatom vŕšku. Mnoho svedkov potvrdilo, že z týchto miest počuli výstrely, za plotom sa našli cigaretové špaky. Z týchto miest bolo vidieť stúpať dym a mužov, ako po streľbe utekajú preč. Nikto však konkrétne nechcel svedčiť, všetci mali strach. Aj inokedy suverénny David Ferrie mal strach. Bál sa CIA, bál sa Kubáncov. Do tohto kolotoča ho zatiahol istý pán Shaw. On bol pre CIA nedoknuteľný. Ferrie nakoniec zomrel?Samovražda, vražda? Samozrejme, nevyriešené. Zastrelený priamo na pódiu bol aj novozvolený guvernér, jeho brat Robert Kennedy. Brat s rovnakou politikou...

Všetko bolo okolo smrti JFK veľmi tajné. Ďalšou zaujímavosťou bolo, že šéf zvláštnych operácií bol 2 týždne pred jeho smrťou poslaný na Južný pól. Zvláštne preto, že Kennedy potom v Dallase nemal zabezpečenú ochranu, auto spomalilo na 17km/h. Keby je tam on a jeho muži, tak nič nenechajú na náhodu, bolo by zakázané čo i len dáždnik otvoriť.

Ďalšie zaujímavosti o 12.34 bolo vo Washingtone prerušené telefonické spojenie, vláda bola preč. Nič nebolo nechané náhode. Kennedy bol pre mocných moc nebezpečný. Základné otázky:

Prečo bol zabitý? Komu jeho vražda pomohla? A kto má silu tajiť to? Američania mohli vo vojne zarobiť 200 biliónov dolárov. No war_No money. Aj také bolo heslo. Lenže Kennedy chcel ukončiť studenú vojnu, dohodnút zákaz o skúšaní jadrových zbraní, zrušiť inváziu Kuby a 1962 odsunutie z Vietnamu.

Ďalším dohadom je, že Kennedy bol zabitý pretože bol komunista. Podla mňa, malo pravdepodobne tento prípad vyšetrovala Warrenova komisia. Tá však o to nemala moc záujem. Ani nie, že namala záujem, oni už dopredu vedeli čo a ako bude...Komisia spokojne podala americkej verejnosti teóriu "magickej guľky". Prečo? Pretože 3guľka mala 7krát trafiť Kennedyho aj guvernéra Connallyho, ktorý s ním bol v aute. Zostali pri magickej guľke? Dôvod? Nemohli predsa dovoliť 4 guľku, pretože tým pádom by aj oni potvrdili, že strelcom nemohol byť Oswald. Ale tu strelcom Oswald musel byť.

Ďalšou zaujímavosťou je, že po pitve jednoducho zmizol Kennedyho mozog. Preto, aby ho nemohli pitvať inde ako pri Warrenovej komisii, CIA aj FBI. Dostávame sa nakoniec a ten hovorí za všetko. 1strela/míňa auto, JFK prestal mávať, 2strela/prezidenta trafila do krku, 3/do chrbta, 4/triafa guvernéra Connallyho, 5/míňa auto a posledná strela je smrtelná a trafila Kennedyho rovno do hlavy a odstrelila mu zadnú časť mozgu. Všetko toto však nebolo nikdy oficiálne potvrdené? Dôvod je jasný. V tomto spiknutí boli zapletení amerckí vladni predstavitelia, CIA, FBI, Pentagon. Neskôr potom vo Vietname zomrelo 2 mil. američanov, zničených bolo 5000 helikoptér, zhodených bolo 6,5 mil.bômb. Prípad je uzatvorený do roku 2029. Aby zomreli všetci zainteresovaní a ich blízky, ktorí by mohli krivo svedčiť. Minulosť bude predohrou v tomto prípade...

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk