referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oldrich
Nedeľa, 3. decembra 2023
Illuminati
Dátum pridania: 02.07.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Diablik
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 997
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 3
Priemerná známka: 2.87 Rýchle čítanie: 5m 0s
Pomalé čítanie: 7m 30s
 
Illuminati- medzi vedou a náboženstvom bola od samého počiatku dejín hlboká priepasť. Otvorení vedci ako Kopernik boli zavraždení. Vraždila ich cirkev, lebo objavovali pravdu vedeckým spôsobom. Náboženstvo vždy prenasledovalo vedu. Ale v šestnástom storočí sa v Ríme skupina mužov postavila cirkvi na odpor. Najosvietenejšie mozgy Talianska- fyzici, matematici, astronómovia- sa začali tajne stretávať a prejavovať svoj nesúhlas s učením cirkvi. Obávali sa, že monopol cirkvi na pravdu ohrozí vedu na celom svete. Založili prvý vedecký spolok na svete s názvom Osvietený- Illuminati.

Najvzdelanejší ľudia v Európe...ktorí svoj život zasvätili hľadaniu vedeckej pravdy. Pravdaže katolícka cirkev ich neúnavne prenasledovala. V relatívnom bezpečí boli iba preto, lebo svoju činnosť dokonale utajovali. Vzniklo akési vedecké podzemie, bratstvo osvietených sa rozrastalo a patrili doň vedci z celej Európy. Pravidelne sa stretávali v Ríme na dokonale utajenom mieste, ktorému hovorili Chrám osvietenia. Mnohí illuminati chceli bojovať proti tyranii cirkvi silou, ale ich najváženejší člen bol proti tomu. Bol to pacifista a jeden z najslávnejších vedcov všetkých čias. Volal sa Galileo Galilei. Patril k Illuminatov. A bol aj zbožný katolík. Usiloval sa zmeniť postoj cirkvi voči vede a tvrdil, že veda existenciu Boha nepopiera, ale ju potvrdzuje. Napísal, že keď sa díva ďalekohľadom na krúžiace planéty, počuje Boží hlas v podobe hudby sfér. Zastával názor, že veda a náboženstvo nie sú nepriatelia, ale spojenci- dva odlišné jazyky, ktorými sa rozpráva ten istý príbeh, príbeh o symetrii a rovnováhe... O nebi a pekle, o teple a chlade, o Bohu a Satanovi. Veda aj náboženstvo nachádzajú radosť v Božej symetrii...v nekonečnom zápase svetla a tmy.

Bohužiaľ cirkev si neželala spojenie vedy a náboženstva. Tým by sa zrušila platnosť tvrdenia, že iba prostredníctvom cirkvi môže človek dospieť k Bohu. Preto súdila Galilea ako kacíra, uznala ho vinným a odsúdila na doživotné domáce väzenie. Galileiho zatknutie vyvolalo medzi illuminátmi rozruch. Dopustili sa niekoľkých chýb a cirkev odhalila identitu štyroch ich členov, chytila ich a vypočúvala. A tí štyria vedci nič neprezradili...ani keď ich mučili. Zaživa im vypálili na telo znamenie kríža. Na hruď. Potom vedcov surovo zavraždili a ich telá vyhodili na rímske ulice na výstrahu tým, ktorí by sa chceli pridať k illuminátom.

Pretože miesto, kde sa nachádzal Chrám osvietenia, bolo prezradené, ostatní illumináti z Talianska utiekli. Illumináti prešli do hlbokej ilegality a začali sa stretávať s inými skupinami ľudí, ktorí utekali pred katolíckymi čistkami- s mystikmi, alchymistami, okultistami, moslimmi, židmi. Po rokoch začali prijímať nových členov. Objavili sa noví illumináti. Zlovestnejší. Hlboko protikresťanskí. Mali čoraz väčšiu moc, praktizovali tajomné obrady a zaprisahali sa, že raz znova povstanú a pomstia sa katolíckej cirkvi. Mali takú obrovskú moc, že cirkev ich pokladala za svojho najmocnejšieho nepriateľa.

Vatikán označil bratstvo za ŠAJTAN. Je to moslimský výraz. Znamená protivník. Protivník Boha. Cirkev zvolila tento moslimský výraz preto, lebo moslimský jazyk považovala za nečistý. ŠAJTAN znamená satan. Illumináti boli satanisti. Ale nie v dnešnom zmysle slova. No to všetko je vzdialená história. Samotný symbol vytvoril neznámy maliar, illuminát, zo šestnásteho storočia ako hold Galileiho láske k symetrii- bolo to akési posvätné logo illuminátov. Bratstvo symbol tajilo a údajne ho chcelo odhaliť až potom, keď získa moc, vyjde z ilegality a splní svoj cieľ.

Illumináti, ktorí prežili a utiekli z Ríma putovali po celej Európe a hľadali bezpečné miesto, kde by sa mohli dať znova dokopy. Ujala sa ich iná tajná spoločnosť- bratstvo bavorských slobodomurárov. Slobodomurári určite nie sú satanisti. Slobodomurári sa stali obeťou vlastnej zhovievavosti. V osemnástom storočí, keď sa ujali vedcov na úteku, nevedomky sa stali pre illuminátorov iba nastrčenými figúrkami. Počet illuminátov rástol a postupne obsadzovali v slobodomurárskych lóžach najvýznamnejšie pozície. Uprostred slobodomurárov potichu obnovili svoje vedecké bratstvo- vytvorili akúsi tajnú spoločnosť v tajnej spoločnosti. Potom využili styky slobodomurárskych lóží po celom svete na rozšírenie svojho vplyvu. Ich hlavným cieľom bolo zničiť katolicizmus. Podľa nich boli dogmy šírené cirkvou iba povery, a preto považovali cirkev za najväčšieho nepriateľa ľudstva. Obávali sa, že ak náboženstvo bude naďalej vyhlasovať svoje mýty za absolútnu pravdu, vedecký pokrok sa zastaví a ľudstvo v budúcnosti čakajú nezmyselné náboženské vojny. Moc illuminátov v Európe stále rástla a čoskoro sa začali zameriavať na Ameriku. Medzi prvými členmi vlády Spojených štátov amerických bolo veľa slobodomurárov, patril medzi nich napr. George Washington a Benjamin Franklin.

Boli to všetci čestní, bohatí muži, ktorí netušili, že illumináti si vybudovali svoju baštu priamo medzi slobodomurármi a prostredníctvom nich si zakladali banky, univerzity a celé priemyselné odvetvia, aby mohli financovať svoj najdôležitejší cieľ- vytvorenie jediného celosvetového štátu, akéhosi nového svetového poriadku, založeného na vedeckom osvietení. Vraveli tomu luciferovské učenie. Cirkev stotožňovala Lucifera s diablom, no bratstvo trvalo na tom, že Lucifer je presne to, čo toto slovo znamená v latinčine- nositeľ svetla, svetlonos. To isté ako illuminátor.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.