referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edita
Pondelok, 26. septembra 2022
Dôvody budovania koncentračnýh táborov
Dátum pridania: 26.03.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kristofer
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 532
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.4
Priemerná známka: 3.01 Rýchle čítanie: 2m 20s
Pomalé čítanie: 3m 30s
 

Nemecký vodca Adolf Hitler po vstupe do armády ku fašistickým vojskám bol fanatický presvedčený že za všetko zlé čo sa v jeho rodnom štáte deje môžu židia, rómovia,... atď. Jednoducho sa snažil skoncovať zo všetkými židmi a snažil sa čo najrýchlejšie dostať na čelo štátu. No keď Nemecko skončilo s vojnou Hitler už prestal stúpať vyššie a vyššie na čo raz väčšiu hodnosť. Hitler chcel vyhubiť židov ,,z povrchu zemského" a preto sa rozhodol konať.

Po návrate do Nemecka si Hitler hľadal miesto kde by mohol prednášať prednášky o tom, že treba vytvoriť čistú rasu a to mala byť rasa Árijská. Nemecký vodca si pod touto rasou predstavoval že to bude rasa v ktorej nebudú prekážať žiadne etnické skupiny, že to bude rasa takzvanej čistej krvi. Jeho predstava Árijčana bola že Árijec ma byť blond vlasov s modrými očami, približne 1,75m vysoký silnejšej postavy. Na jeho prednáškach sa objavovalo čoraz viacej ľudí a len hŕstka ľudí sa ho snažila zabiť no po prvom nevydarenom atentáte zašiel Adolf Hitler za vodcom SA a požiadal ho o ochranu. Čo samozrejme vodca SA nemohol odmietnuť, lebo jeho úmysly boli že sa musí zbaviť vtedajšieho prezidenta aby zasa mohla byť vojna. Inak by sa skupina SA nikde nezačlenila, boli to vycvičený vojaci, ktorí nevedeli nič iné ako zabíjať. Tak vodca SA prijal Hitlerov návrh. Avšak Hitler mal námietku, a to takú, že SA sa bude musieť premenovať na SS aby sa to nevolalo podľa názvu ktorý niesol v minulosti keď patrili pod Nemeckú prvú líniu.

Potom Hitler dostal nápad zúčastniť sa ich. No Hitler nemal šťastie. Neuspel. Na to sa o Hitlerovi dosť dlho nepočulo až kým neprišiel vodca SS za ním a nepožiadal ho ako už dobrého kamaráta či by to ešte raz neskúsil. Hitler mu vtedy vyhovel. Znovu začal prednášať po rôznych podnikoch a chodievalo 10x viacej ľudí ako predtým. Keď došlo k voľbám tak sa konečne Hitlerovi podarilo vyhrať voľby. Keď už mal Hitler plnú moc nad Štátom, tak sa začala 2. sv. vojna v ktorej bolo množstvo obetí. Hitler zaviedol koncentračné tábory ktoré mali slúžiť na ,,lekársku pomoc" no to iba pred americkými vojskami červeného kríža. Ale Hitlerov zámer bol iný. Dovážal tam etnické skupiny a iné vierovyznania akým bol on. Pálil všetky ženy a deti pod zámienkou, že sa už nenarodí žiadny žid. Hitler povelil touto úlohou Dr. Mengelea. Dr. Mengele mal naozaj titul doktora a robil na Židoch rôzne pokusy. Ako napr. plodnosť židovky ktorej sa mali narodiť 3-jičky. A preto sa doktor Mengele snažil operovať maternicu a pri operovať ju Nemeckej žene teda Árijskej žene ktorá bola vydaná za Árijskeho mouža aby sa rodilo čo najviac deti s Árijským pôvodom.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.