referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Aleš
Sobota, 13. apríla 2024
Adolf Hitler životopis (seminárna práca)
Dátum pridania: 03.05.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: jojonajman
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 7 907
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 31
Priemerná známka: 2.88 Rýchle čítanie: 51m 40s
Pomalé čítanie: 77m 30s
 
Obsah:

Obsah..............................................................................................................strana 2
Úvod................................................................................................................strana 3
Vlastná práca..................................................................................................strana 4
Záver...............................................................................................................strana 25
Použitá literatúra a zdroje ...............................................................................strana 26
Prílohy.............................................................................................................strana 27Úvod:

Hitlera som si vybral preto, lebo je to osoba, ktorá najvýraznejšie zmenila dejiny ľudstva dvadsiateho storočia. Ak sa mám priznať, tak to bolo najmä preto, že o Hitlerovi by sa dal napísať román. Od šťastného detstva, cez rozsiahly spis „Mein Kampf“ až po jeho tragický koniec. Materiál som zohnal raz-dva. Osobnosti sveta alebo priebeh druhej svetovej vojny, všade sa nájde aspoň stránka o tomto zloduchovi. Tvrdý oriešok spočíval v spracovaní týchto textov. Dva týždne prázdnin strávené pri počítači mi za tú námahu celkom stáli. Okrem toho, že som sa dozvedel o podrobnostiach druhej svetovej vojny, Hitlerovom živote či smrti, moje prsty sa naučili rýchlejšie nájsť pozíciu toho, ktorého písmena.
Po dokončení mi bolo dokonca smutno. Je to ako keď sa skončí dobrý film alebo keď dočítam dobrú knihu. Ale niekde tam vo vnútri som cítil dobrý pocit z toho, že tá hrozná vojna konečne skončila. Vlastná práca:

Adolf Hitler - Rakúšan so židovskými koreňmi. A predsa sa vyhlasoval za „najnemeckejšieho“ z Nemcov. Politický a vojenský vodca a jeden z najväčších diktátorov 20.-teho storočia. Hitler premenil Nemecko na plne militarizovanú (militarizmus – politika vojenskej moci, zbrojenia) spoločnosť a spustil 2. svetovú vojnu v roku 1939. Dúfal, že ovládne celý svet, dokonca na určitý čas ovládol väčšinu Európy a veľa zo severnej Afriky. Rozhodol sa pozdvihnúť Nemecký národ nad ostatné a popri tom vyzabíjal milióny Židov a Rómov. Slovania a veľa iných boli pod jeho nadvládou tiež utláčaní.
Narodil sa 20. apríla 1889, večer o 18:30 v hostinci u Pomorantza, v malej rakúskej dedinke Brunau nad Innom blízko hraníc s nemeckým Bavorskom. Jeho otec Alois bol colným úradníkom.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.