referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oldrich
Sobota, 3. decembra 2022
Spoločenské posedenia
Dátum pridania: 03.10.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: sladka_lucinka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 537
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 3m 20s
Pomalé čítanie: 5m 0s
 
Spoločenské posedenia nie sú vždy len neviazané radovánky. Hlavne posedenia v zamestnaní sú oficiálnymi oslavami. Ten, komu záleží na pracovnom postupe, na kariére, sa správa s tichým šarmom. Pozor na nebezpečenstvo veľkého uvoľnenia, prílišné objedanie sa alebo nekontrolované vypitie si. Hrozí vám, že svoje názory poviete nesprávnemu človeku. Výhodnejšie je mlčať a zbierať informácie. Mnohí nemajú radi spoločenské posedenia. Pôsobia na nich moc hlučne, sú to introvertné osoby, uzavreté do seba. Naopak, existujú aj opačne typy, ktoré zábavu doslova vyhľadávajú. SALÓNNE LEVY

Poznáte ich podľa toho, že už pri vstupe do miestnosti sa tvária ako hviezdy strieborného plátna. Ich najvyšším cieľom je pozorovať a zároveň upútať na seba pozornosť, preto si vyberajú na každej oslave strategicky najdôležitejšie miesto. Sú to profíci, bohovia spoločnosti a spoločenských posedení, kúzelníci flirtu, majstri vtipu:

* vyberú si otvorený kruh, do ktorého nenápadne vkĺznu, zo začiatku hlavne počúvajú a vyberajú pre seba to dôležité,
* pozorujú spoločnosť, hlavne rôzne signály - pohľady, pohyby pliec a hlavy,
* nasmerovanie špičky jednej nohy na objekt znamená vyjadrenie záujmu,
* upútanie pozornosti napravením kravaty, hladkaním košeľového goliera, položením ruky na bok, rozkročením sa, pohladením si vlasov, .. * vyhľadanie vhodnej miestnosti na rozhovor:

- kúpeľňa nie je vhodným miestom na zoznámenie,

- knižnica je výhodnejším miestom, môžete sa tu zapojiť do rozhovoru a dozvedieť sa niečo zaujímavé o hostiteľovi,

- veranda , chodba, miesto pri dverách nie je výhodné, lebo vám ponúka odchod domov,

- kuchyňa je výborným miestom pre malý rozhovor. PLACHÉ DIEVČATÁ

Spoločenské večery nie sú len posedenia v úzkom kruhu maximálne ôsmich priateľov. Sú aj dobrou príležitosťou pre nájdenie priateľov, či už žien alebo mužov. Sú tiež dobrou príležitosťou na uvoľnenie depresívnej nálady alebo vystupňovanie dobrej nálady. Typy plachých ľudí však očakávajú tieto príležitosti so strachom, boja sa, že v spoločnosti zlyhajú, cítia sa mizerne, obávajú sa, že ich väčšina prítomných neprijme do skupiniek. Plachých ľudí možno rozdeliť do niekoľkých kategórií:

* zakliata panna - je to typ s nie dobrou skúsenosťou zo spoločenskej oslavy, ktorú zatiaľ neprekonalo. Pochádza pravdepodobne ešte z pubertálneho obdobia.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.