referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Dana, Danica
Piatok, 16. apríla 2021
História skupiny INÉ KAΦE
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: demomusic
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 070
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3.7
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 6m 10s
Pomalé čítanie: 9m 15s
 
1989 - jeseň
Vratko prehovorí svojho starého otca, aby mu kúpil elektrickú gitaru a spolu s Maronom / git. / zakladajú prvú kapelu s názvom POSEIDON.

1990
Vratko odchádza z kapely a chvíľu hráva len tak v kultúrnom dome vo Veľkom Biely pri Bratislave s bubeníkom Radom Pinkom. Nasleduje postupný vznik skupiny CEMETERY. Kapela hrá trash metal a k Vratkovi a Radovi sa prechodne pridajú Rišo / git. / a Milan / bass./. Rada neskôr nahrádza Peťo Machan. Cvičí sa u Vratkovej babky v pivnici medzi zaváraninami. 1991
CEMETERY hrá svoje prvé koncerty - Stará Turá /1.6.1991/, most pri Bratislave, a v Bratislave v ROCK POP JAZZ KLUBE A KD Trnavka. Koncom roka CEMETERY končí. Rišo odchádza domov do Slovenského Pravna a preto s Milanom sa vracajú do práve oživenej starej kapely NECROTOS. Tesne na to sa Vratko stretáva s Mariom Chromým, ktorý končí v kapele KALYBOS a spolu sa dohadujú na spoločnom projekte.

1992
Dvojica si prenajíma garáž od P. Botku na Prístavnej ulici a zakladá skupinu SHOTGUN. Obidvoch už nebaví hrať metal a tak ich repertoár pozostáva z tzv. fuck´n´rollových pesničiek - je to rock´n´roll so srandovnými textami. Na basu hrá Braňo Tursky a na bicie Marek Gesso. Prvý a jediný koncert SHOTGUNU sa odohráva v Rači v Bratislave.

1993 - 1994
Braňo končí s muzikou a Marek sa venuje frajerke. Nasleduje pauza s kapelou, Mario sa venuje maľovaniu a Vratko práci v rodinnej firme a autám.

1995
V lete idú Vratko s Mariom na krátky výlet na Ukrajinu. Učarovaní touto krajinou sa rozhodnú, že kapelu znovu oživia a celý jej názov sa bude písať v azbuke. Na jeseň tak vzniká pre ňu nový názov - INE KAFE. Postupne vznikajú aj nové pesničky a v novembri sa formuje prvá zostava kapely Vratko / spev, git. /, Mario / spev, git. /, Rišo Barger / bass. / a Noro Komada / bicie /. V tomto zložení skupina nahráva na kazeťák svoj prvý demac v KD Bernolákovo. 1996
Kapela zisťuje, že Noro nie je čistý a po viacerých upozorneniach dostáva napokon padáka. Rišo pre zmenu z kapely odchádza sám a zakladá si vlastný projekt. Ich miesta nahrádzajú bratia Dodo / bicie / a Wayo / bass. /. Nacvičuje sa program a ide sa do štúdia. Vzniká prvá štúdiová demo nahrávka kapely "KACHNY". V júni hrá INE KAFE svoj prvý koncert v Bratislavskom DK Dúbravka. Nasleduje koncert v Bratislavskom PROPELLERI, kde kapela za používanie hrubých slov v prítomnosti poslancov KDH dostáva zákaz účinkovania. Ďalšie koncerty sú v klube ARCHA v Trnave a v BIG HOUSE v Bratislave v Petržalke. Maria CH.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Galéria k článku [1]
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.