referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ela
Piatok, 24. mája 2024
Rýchlo a zbesilo (recenzia)
Dátum pridania: 17.03.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: balki
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 503
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 5.5
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 9m 10s
Pomalé čítanie: 13m 45s
 
Silné motory, mocní chlapi, dusíkové bomby a krásne dievčatá sú hlavné ťaháky nového filmu Roba Cohena (Dračie srdce), ktorý za pár týždňov od premiéry zarobil vyše sto miliónov dolárov. Scenár je prostý, herecké výkony priemerné, tak čo je na tomto mixe 60 sekúnd a Bodu zlomu, také zaujímavé, že pritiahol do kín toľkoľudí?
Dej je rýchly a je úplne zbytočné rozmýšľať nad prípadnou logikou, stačí sa len nechať zbesilo unášať k pochybnému koncu. Nočné ulice Los Angeles okupuje gang automobilových fanatikov, ktorým nerobí problém zablokovať celú ulicu a nechať na nej pár bláznov preháňať svojich štvorkolesových tátošov. Šéfom organizovaného gangu je pre policajtov už známy Dominic Toretto (Vin Diesel), ktorý si okrem víťazstiev v nelegálnych závodoch, finančne prilepšuje aj prepadaním a vykrádaním kamiónov. FBI má toho už dosť a nasadením tajného agenta Briana O'Connera (Paul Walker) si sľubuje vyriešenie premyslených lúpeží pred tým, než vodiči kamiónov zoberú zákon do vlastných rúk. Brianovi sa podarí preniknúť do srdca gangu a po krátkom čase si získa nielen Dominica, ale aj jeho krásnu sestru Miu (Jordana Brewster).

Snímka Rýchlo a zbesilo nemá žiadne umelecké ambície a je predovšetkým určená všetkým milovníkom rýchlych športiakov a to nielen im. Zvýšeniu adrenalínu a spoteným dlaniam sa asi nevyhnete pri sledovaní akčných častí snímka. Bravúrne natočené automobilové scény, plné špičkových kaskadérskych kúskov, sú tým jediným kvôli čomu som bol ochotný zotrvať v kine až do úplného konca. Roztrasená kamera Ericsona Coreho (Payback), miestami až skoro videoklipový strih a agresívny soundtrack vytvorili slušnú popcornovú zábavu, z ktorej budete odchádzať s pocitom pohodovo stráveného večera.

Rozpočet 38 miliónov dolárov slúžil na zaplatenie vizuálne pôsobivých záberov a na honoráre už veľa neostalo. V hlavných úlohách tak uvidíme charizmatického Vina Diesla známeho z nedoceneného sci-fi Čierno čierna tma a u nás ešte "neokukaného" sympaťáka Paula Walkera (ktorý v gangu pôsobí vďaka peknučkej tváričke, ako päsť na oko) v úlohe tajného agenta. Ako pozlátko sa miestami pred kamerou mihne nevýrazná Jordana Brewster (Fakulta).

Rýchlo a zbesilo je naozaj rýchly film a približne rovnako rýchlo vám aj vyšumí z hlavy. Nečakajte scenáristické či herecké vrcholy, ale ak máte radi kvalitne natočenú akciu, nemáte sa čoho obávať. Môžete rýchlo a zbesilo utekať do vášho obľúbeného kina.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.