referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bibiána
Štvrtok, 2. decembra 2021
Moulin Rouge (recenzia)
Dátum pridania: 27.03.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: krispinka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 130
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 4
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 6m 40s
Pomalé čítanie: 10m 0s
 
Réžia: Baz Luhrmann
Scénar: Baz Luhrmann,Craig Pearce
Kamera: Donald McAlpine
Hrajú: Nicol Kidman / Satine /
Euran McGregor /Christian /
John Leguizano / Toulouse-Lautrec /
Jim Broadbent / Herold Zidler /
Richard Roxburgh / Vojvoda /

Moulin Rouge je príbeh lásky,lásky čistej a nezištnej, bez nároku na honorár. Túto lásku nám predvádza skúsená kurtizána a mladý naivný spisovateľ, alebo ak chcete hindská kurtizána a pravdovravný citarista. V ceste im stojí majetnícky vojvoda , resp.zlý maharadža. Príbeh je situovaný do dekadentnej parížskej spoločnosti konca 19.storočia. Režisér a scénarista Baz Luhrmann povolal svojich zvyčajných spolupracovníkov , aby tak zavr´šil stupňujúcu sa trilo´giu nezvyčajných filmov / Tanec v srdci, Romeo a Júlia, Moulin Rouge /. Divák, ktorý videl dva
predchádzajúce , môže postrehnúť niektoré prvky, ktoré režisér preniesol do Moulin Rougu.
Nechcem predpovedať, ale tento film je Luhrmannovým vrcholným dielom.
Príprava naň trvala 4 roky a režisér ho venoval pamiatke svojho otca.
Zˇánrovo sa Moulin Rouge zaradˇuje k muzikálom, ale toto škatuľkovanie môže byť niekedy dosť úzkoprsé. Pieseň tu zohráva veľmi dôležitú úlohu, je akýmsi premostením medzi jednotlivými scénami, predstavuje divákovi postavy, alebo len vytvára pozadie.Zaujímavosťou je , že pre tento muzikál nebolo napísané libreto ani pesničky. Vychádzalo sa z hotového scenára , do ktorého sa dodatočne napasovávali jednotlivé piesne. V jednej recenzii som čítala , že je to dokonca výhoda, lebo divák si už pri prvom vzhliadnutí môže pospevovať známe hity spolu s hrdinami. Piesne sú žánrovo i časovo veľmi rôznorodé , ale autorom sa ich podarilo napasovať do scén vcelku homogénne.
V ý p r a v a
Celý film sa nakrúcal v interiéroch.Rekvizity sú farebné, bláznivé, priam gýčové. Niekedy má divák pocit, že neprišiel do kabaretu konca 19. Storočia, ale do diskotékového klubu 21.storočia so všetkým , čo k tomu patrí.
Scény sú niekedy zrýchlené dynamicky prestrihané, plné fantastických kostýmov a divadelného make-upu, čo vytvára obraz zhýralého Moulin Rougu.
Naopak niekedy sú zábery spomalené, kedˇ sú postavy postavené pred pravdu, alebo si na niečo dôležité prišli. Kedˇ na Satine z času na čas doľahla choroba, všetky ostatné zvuky stíchli a prichádzali akoby z diaľky.
 
   1  |  2  |  3  |  4    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.