Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Linkin park

"Najväčším omylom by bolo považovať nás za čisto rockovú kapelu," hovorí gitarista Brad Delson. "Myslíme, že naša hudba je prierezom veľa žánrov, krížencom toho, na čom nás šesť vyrastalo." Titul debutového (a mega úspešného) alba skupiny a pôvodný názov skupiny, Hybrid Theory, popisuje nielen umelecké ciele ich šiestich členov, ale aj ich prístup k skladaniu hudby a k hudbe samotnej. Zvuk skupiny Linkin Park, v ktorom sa mieša tvrdý alternatívni rock, hip-hop a elektronika, je im úplné vlastná a je posilnená ich pozoruhodným silným, 'organickým' písaním songov. Zvuk písania od Linkin Park poznáte bez akýchkoľvek problémov, pretože je vo svete hudby úplné ojedinelý. Rytmické songy vás doslova nútia , aby ste začali spievať a pohybovať sa do ich melódie. Všetko je ale predovšetkým nenásilné.

Trocha histórie
Kapela začínala v malom štúdiu v spálni frontmana skupiny, Mika Shinody, kde on a Brad nahrali v roku 1996 prvý materiál skupiny (vtedy sa ešte nevolali Linkin Park, ale Xero ). Tí dvaja spolu chodili do školy, kde tiež poznali bubeníka Roba Bourdona. S Joem sa Mike zoznámil na Pasadena Art College, kde študoval grafický design. Bradovým spolubývajúcim na fakulte bol basista Phoenix, ktorý opustil kapelu po vysokej ( kvôli turné s jeho pôvodnou skupinou The Snax ) a vrátil sa o rok neskôr( preto chyba na obale alba Hybrid Theory ). Posledným dielikom skladačky bol spevák Chester Bennington, ktorý začal robiť nahrávky v 16-ti rokoch.

Členovia
meno: Chester Bennington
Narodený: 20. 3. 1976, Phoenix, Arizona
Pozícia v skupine: spevák

meno: Mike Shinoda
Narodený: 11. 2. 1977, Agoura
Pozícia v skupine: sampling, spev

meno: Joe Hahn
Narodený: 15.3.1977, Glendale
Pozícia v skupine: DJ, sampling

meno: Rob Bourdon
Narodený: 20. 1. 1979, Calabasas
Pozícia v skupine: bicí

meno: Brad Delson
Narodený: 1. 12. 1977, Agoura
Pozícia v skupine: elektrická gitara

meno: David Michael Farell
Narodený: 8. 2. 1977, Agoura
Pozícia v skupine: bassová gitara

Diskografia
Meteora
Vyšlo:24,3 2003
Skladby: Faint ,Somewhere I belong, Crawling, ....

"Náš nový výtvor bude v každom budiť hrôzu," hovorí frontman skupiny Chester Bennington.
"urobili sme niečo skutočné dobrého, fakt v pravú chvíľu, dokonca aj keď sa zrovna teraz ja a Mike búchame do čela, pretože zvyšok skupiny išiel na prázdniny." Začali potom, čo vydali súčasné remixové album Reanimation, ktoré nasledovalo po miliónkrát predanom Hybrid Theory.

Ale producent je stále rovnaký - Don Gilmore a Los Angelské štúdio, NRG. "Očakávame takýto úspech znovu," vtipkuje Chester. "Obsahuje mnohom tvrdší gitarové motívy, ktoré sú viacej spletité. Také trošku 'strkáme prsty' do elektroniky a hip-hopu. Je to tiež ťažší pri písaní songou. V každom prípade je to zvuk typický pre Linkin Park." Zatiaľ čo pracujú na albu, skupina počúva 'čokoľvek, čo dodá odvahu a je to zábavné'. "Cesta, ktorou my píšeme je tak trochu netypická," hovorí. "My musíme zostaviť stovky riffou, ukážok a myšlienok a urobiť z tak 80 piesní iba 16… a niekedy nevieme, ako postupovať." Pevne odmieta prezradiť akýkoľvek názov piesne alebo niektoré detaily, ale zrejme bude tento rok svetové turné. "Chceli by sme prísť do Európy, aby sme Vás tiež navštívili."

Reamation
Vyšlo:30,7 2002
Skladby: PTS.OF.ATHRTY , KRWLNG ,....

Reanimation je zremixované album piesní z debutového Hybrid Theory a také skladieb My December a High Voltage, ktoré sa v České republike neobjavili a mohli ste je zohnať len na internete. Na albu sa nachádzajú 20 trackou, z toho 15 remixou a 5 "rýchloviek" (predohra, odkazy zo záznamníku…). Na jeho tvorbe sa podieľalo 25 hudobníkov z veľa rôznych skupín či formácii. Námatkovo to bol Aaron Lewis zo Staind, Jonathan Davis z Korn alebo Stephen Carpenter z Deftones. Menším sklamaním pre fanúšikov je fakt, že do tvorcovského procesu sa z Linkin Park zapojili len dvaja členovia - Mike Shinoda a Joseph Hahn. Phoenix, hrajúci na violu a čello, hosťuje asi v troch alebo štyroch skladbách. Chestera Benningtona síce v skladbách ho tiež budeme počuť, ale plní tu len funkciu akéhosi pozadia pre hrádky remixérov. Zvyšok kapely sa výraznejšie nepresadzuje a mizne v množstve zvukov a samplov.

Hybrid Theory
Vyšlo:24,10 2000
Skladby :One step closer , Point of authority , In the end , ......

Kapela bola ponorená do procesu skladaní do jari roku 2000, kedy Linkin Park podpísali zmluvu s Warner Bros. Records a okamžite sa pustili do nahrávania. Ako producenta angažovali Dona Gilmora (Pearl Jam, Apex Theory, Sugar Ray). "Poznali sme veľa ľudí a bolo veľmi ťažké vybrať producenta," hovorí Chester. "Ale Don, vedľa toho, že vie spraviť veci tak, aby zneli dobre, bol niekto, kto nás mohol skutočne prinútiť pracovať tvrdo na písať piesne." Výsledkom je album, ktorý je VEĽMI vydarený, kvalitný, melodický a rozporuplný zároveň, so silným posolstvom obsiahnutým v textoch piesní. "Chester a ja píšeme o obecných emóciách, pocitoch bezvýznamnosti, sklamaniach, bezmocnosti, nebo optimizmu," popisuje Mike.
"Píšeme o každodennom živote, pretože niekedy je dobré vedieť, že iní ľudia prechádzajú tím samým ako vy." Tieto texty, spolu s rozmanitým užitím nástrojov, utvárajú mocnou hudobnou výpoveďou: debutového album Linkin Park - Hybrid Theory. VÝZNAM OBRÁZKU NA OBALU:
Vojak predstavuje tvrdé gitarové rífy a niektoré urvané a dosť emocionálne vokály.
Jeho krídla znázorňujú jemnú stránku kapely. Pomalé melodické takty. Je to vlastne spodobnenie toho, že skupina nie je len rap-rocková kapela,
ale robí úplne nový štýl hudby. Mike o tom hovorí: "Krídla vážky sú tak isto dôležité ako vojak. Dohromady symbolizujú
spôsob, akým sme robili tento album, mixovaním agresívnych a jemnejších prvkov."

Hybrid Theory EP

Vyšlo:1999
Skladby: Step up,....

Nezávisle vydané CD, a to v dobe, kedy si LP ešte hovorili Hybrid Theory. V tejto dobe už nieje v predaji.

A to je všetko čo napíšem o tejto skupine.

Zdroje:
Internet -

Linky:
http://www.linkinpark.sk - www.linkinpark.sk

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk