referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vojtech
Piatok, 23. apríla 2021
Blue životopis
Dátum pridania: 30.05.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: zuzu100
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 890
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.8
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 4m 40s
Pomalé čítanie: 7m 0s
 
Na svete existuje podľa encyklopédie Allmusic.com viac ako desať známych skupín s názvom Blue. A existujú stovky ďalších, ktorých pomenovanie obsahuje slovo Blue. Nie je preto náhoda, že skupina starnúcich rockerov zo Škótska obvinila členov populárnej chlapčenskej kapely Blue, že im „ukradla“ meno. Formácia zo 70. rokov s názvom Blue a ich manažér Matt Nicholson sa súdi so štvoricou chlapcov z Blue a ich nahrávacou spoločnosťou EMI/Virgin a päť miliónov britských libier. Pôvodná kapela sa pritom odvoláva na skutočnosť, že zmätok v menách poškodil ich kariéru a povesť. Veteráni z pôvodnej skupiny sa spoliehajú na svedectvo popovej legendy Eltona Johna, ktorý by mal dosvedčiť, že bol producentom ich albumu Another Time Flight. Súčasná kapela Blue, pozostávajúca z Duncana Jamesa, Anthonyho Costu, Leeho Ryana a Simona Weeba, tvrdí že celá kauza je neopodstatnená. Podľa ich právnika nie je možné, aby si fanúšikovia pomýlili dve od seba také odlišné skupiny. Blue vydali už tri albumy.
BLUE-NIESME UMELÍ!
Skupina Blue odmieta špekulácie o tom, ze sú umelo vytvorení. Tvrdia, že oni vytvorili sami seba!A tu je rozhovor:
Tak ako to je v skutočnosti?
Duncan: Poznáme sa už štyri roky. Každý z nás bol predtým v inej kapele, ale nefungovalo to. Preto sme sa rozhodli, že vytvoríme novú spoločnú skupinu. Nikto nás nevytvoril, vyrobili sme sa sami!
Lee: Všetci máme silné hlasy, nepotrebujeme ďalšiu podporu. Prácu na albume zvládneme celkom hravo. Ani jeden z nás nie je typický spevák z bežnej chlapčenskej kapely. Všetci sme silní, individuálni speváci a spoločne fungujeme ako skupina!
A čo si myslíte o Atomic Kitten?
Anthony: Rešpektujem ich. Tieto baby sú super!
Lee: Ja tiež. Vedia ako na to!
Vaše piesne sa dosť od seba odlišujú, čo je fajn. Ako ste to dosiahli?
Simon: Na albume viacero štýlov práve kvôli pestrosti. Napríklad ALL RISE je robená v štýle R&B a trebárs taká TOO CLOSE je zase soulová záležitosť. Každý si tu môže nájsť to, čo chce!
Ako sa pozeráte na svoj úspech? Čakali ste až taýí velký?
Simon: Boli sme skutočne prekvapení. Musíme sa poďakovať všetkým, ktorí nás podporovali. Podľa mňa si nás ľudia obľúbili, lebo sa snažíme len vyjadriť, že sme iní. Nekecáme, ale robíme!
Máte na albume aj svoje vyslovene obľúbené skladby?
Anthony: Moja najobľúbenejšia je TEMPTATION. Tú sme napísali spolu s Elliottom Kennedym.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.