referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edmund
Piatok, 1. decembra 2023
Svadba v Singapúre a v Číne
Dátum pridania: 29.11.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: sgh
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 342
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 

Výber nevesty
Svadba nie je vopred dohovorená. To bolo kedysi.

Sobáš
Úradná časť nie je oficiálna. Dvojica len podpíše papiere o zväzku na úrade v nejaký iný nedôležitý deň pred svadbou ( podobne ako keď si človek otvára účet v banke).

Organizátor svadby
Priateľ rodiny

Svadobný deň
Ráno idú len rodina k ženíchovi na miniatúrnu „šálku čaju k ženíchovi - čaj sa podáva od najstaršieho po vekovú kategóriu nevesty a ženícha. „Najstaršími“ sa rozumejú aj mladší ako snúbenci, ale pod pojmom 'senior' sa rozumie, že už je dotyčný ženatý, resp. vydatá. Čaj sa pije v kľaku na zemi. Snúbenci dostávajú darčeky a peniaze. Nevesta dostáva od rodičov šperky a posteľ. Svadobčania zasa dostávajú zabalený koláč od rodičov snúbencov (koláč je špeciálny na túto príležitosť - nepečený, z burských orieškov, veľmi sladký). Nejedia ho hneď, berú si ho domov. Snúbenci si vymieňajú prstienky. Potom sa rozdelia na ženíchovu a nevestinu časť - idú domov a znovu sa stretávajú na svadobnej večeri. Celá svadobná oslava pozostáva vlastne len z večere, ktorú platí ženích. Netancuje sa, jedlo sa podáva v reštaurácii. Nevesta i ženích vítajú hostí pri dverách a od priateľov dostávajú darčeky a peniaze (od rodiny dostali už ráno). Otvára organizátor prípitkom a hoci pozostáva z desiatich chodov, netrvá do rána. Po treťom chode si nevesta so ženíchom musia ít s každým z prítomných pripiť. Čím vyšší počet hostí, tým je táto činnosť náročnejšia. Snúbenci sú vlastne ešte hladní a ženy v Singapúre nie sú zvyknuté piť, prakticky nepijú nikdy až na túto udalosť. Niektorí hostia sa snažia nevestu a ženícha opiť, nútia ich, vtedy prichádzajú na pomoc rodinní príslušníci ( bratia ) a pomáhajú im alkohol skonzumovať.

Nevestine šaty
Nevesta si prezlieka počas večere, teda medzi chodmi. Dnes sa však častejšie stáva, že si ich vymieňa len raz, prípadne dva razy počas večere, najčastejšie po druhom chode. Nevestine šaty bývajú zväčša farebné, ale môžu byť i biele a kupuje i platí si ich nevesta.

Počet svadobčanov
ako kto chce, je to veľmi individuálne, celá oslava znie v duchu „posedenia“ (niečo ako u nás oslava narodenín)

*Podobne ako v Singapúre vyzerá i svadba v Číne (okolie Hongkongu).

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.