referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ambróz
Štvrtok, 7. decembra 2023
Pet Shop Boys
Dátum pridania: 16.03.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Elessar
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 180
Referát vhodný pre: Iné (napr. kurzy) Počet A4: 4.2
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 7m 0s
Pomalé čítanie: 10m 30s
 
Všetko sa to začalo v roku 1981, keď sa v obchode s elektronikou na King's Road v Londýne, keď s tam stretli keyboardista Chris Lowe so spevákom a príležitostným gitaristom Neilom Tennantom. Nebyť tohto okamžiku, nevznikne jedna z najvýraznejších popových kapiel v histórií hudby, ktorá v hudbe spája genialtu, melanchóliu, chytľavosť a iróniu a ktorá sa dá s kľudom nazvať najgeniálnejšiou skupinou všetkých dôb. V spomenutom obchode pri rozhovore zistili, že majú spoločný záujem o popmusic a založili skupinu. Pôvodne sa volali West End podľa jednej londýnskej štvrte, ale na počesť Chrisových kamarátov, ktorí pracovali v obchode zo zvieratkami, sa premenovali na Pet Shop Boys. V roku 1984 vydávajú svoju prvú pesničku West End Girls.

Táto božská, surovo melancholická pesnička sa sprvu moc neuchytila, ale po vydaní druhej verzie sa stáva hitparádovou jednotkou všade možne vo svete- napr. v Británií, USA, Kanade, Novom Zélande atď. a ide o jeden z najväčších hitov kapely vôbec. V roku 1986 vydávajú PSB prvé album Please, ktoré okrem West End Girls obsahuje neskutočne chytľavý singel Opportunities (Let's Make a Lots of Money)-pre mňa najchytľavejšia pesnička vôbec- ďalej a tam nachádza nádherne poetická Suburbia a pomalý slaďák Love Comes Quickly a ďalšie výborné pesničky. V tom istom roku vychádza ich prvé remixové album Disco

V roku 1987 dostávajú za West End Girls ocenenie najlepší singel a najlepší medzinárodný hit a vydávajú It's a Sin (mimochodom tiež dostalo ocenenie za medzinárodný hit roku). Táto pieseň patrí medzi najlegendárnejšie pesničky tejto kapely- katedrálna až hororovo znejúca pieseň, ktorej Tennantov neskutočne čistý falzet dodal tieň pochybnosti, genialitu rozhodne nezaprie. Okrem toho vychádza na singli duet What Have I Done to Deserve This s hviezdou 60.rokov Dusty Springfield a jednoducho geniálny remix Elvisovej Always on My Mind (ktorý bol mimochodom vyhlásený druhým najlepším remixom všetkých dôb). Vydávajú druhé album Actually, na ktorom sa okrem It's a Sin a What Have I Done to Deserve This, nachádza ako singel ďalšia hitparádová jednotka Heart a príjemný a originálný Rent, ktorý o mesiac na to vychádza na singli.

V roku 1988 PSB točia film It Couldn't Happen Here, dostávajú ocenenie za najlepšiu skupinu roku a vydávajú poloremixové album Introspective. Na ňom sa nachádzajú zo singlov spomínaný remix Always on My Mind, notoricky známa, skvelá pesnička Domino Dancing, skvostne ironický Left to My Own Devices a ďalší parádny remix It's Alright. Rok 1990 je jedným z najdôležitejších v histórií PSB. Vydávajú totiž album Behaviour, ktoré, aj keď v hitparádach moc nezabodovalo, považuje sa za najlepšie od tohoto britského dua vôbec. Nádherná melanchólia bola hlavným prvkom tohoto CD a zrejme patrí medzi najlepšie rádové albumy vôbec. Krásna, melancholická Being Boring (PSB ju považujú za svoju najlepšiu pesničku) v sebe spája nádhernu melodickú linku a vynikajúci text, tanečná So Hard je zase neskutočne chytľavá. Za zmienku určite stoja všetky pesničky, ale ešte treba spomenúť úžasnú Jealousy.

V roku 1991 vydávajú PSB ďalší remix, tentkrát klasiku od tuctovej skupiny U2 Where the Streets Have No Name, ktorú umelecky spojili s Can't Take My Eyes Off You, a vzniká vynikajúca popová pesnička, ktorá podľa mňa prekonáva obidva originály. K tomu vydávajú prvú výberovky Discography, na ktorej sa nachádzajú všetky singly skupiny. V roku 1992 sa pripravuje album Very, a PSB sa pripravujú k jednému remixu, ktorý ľavou zadnou prevalcoval originál a stal sa takpovediac kultom- Go West od skupiny Village People.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Súvisiace linky
Galéria k článku [14]
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.