referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vasil
Piatok, 14. júna 2024
Kontrafakt
Dátum pridania: 15.07.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Sowec
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 288
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 3.6
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 6m 0s
Pomalé čítanie: 9m 0s
 
Rytmusove začiatky sa datujú do roku 91/92 kedy pôsobí ako tanečník v dnes už legendárnej brejkovej skupine X-Boyz. V tejto dobe repuje ešte po anglicky prebraté texty, ale začína už aj po slovensky. Parťákom mu je vtedy Money G z Piešťan. ---V 94. stretáva Dávida zo Senca, ktorý mu neskôr dáva priestor na kultovom projekte Zvuk Ulice. Rytmus vtedy ešte ako Patrik Metamorfolord sa stáva pravou rukou Dávida a je jedným z prvých freestylerov. Podarí sa mu vyhrať prvú freestylovú súťaž na Slovensku – Bitka Slov.

Keďže po čase sa mu nepozdáva cesta, ktorou chcela ísť väčšina Zvukárov, dáva sa na dráhu osamelého bežca. Priestor pre vlastnú produkciu mu poskytuje DJ Vec, ktorý ako jediný v tej dobe vlastní sampler Akai MPC. Neskôr začína aj s beatboxom. Kontaktuje Názov Stavby a Veca, a chodieva s nimi po koncertoch ako beatboxer aj raper. V rámci tejto aktivity si niektorí možnože spomenú na finále ITF v Prahe, kde sa odohral legendárny battle s českým šampiónom Jesusom. Takisto sa dáva dokopy s DJom z NS, Hajtkovičom, a zakladajú Špinavý HR Produkt. Z pôvodne velkých spoločných plánov nakonec vzniká len pár skladieb a nejaké koncerty.


Egov vývoj začína niekde v 96. kedy sa cez klipy a časáky dostáva ku graffitti, a ďalej k rapu. Spoznáva sa s Aneškom a zakladajú skupinu Prízrak. Nahrajú spolu zopár trekov, ktoré ale časom zapadajú prachom posunu. Ego odchádza na rok do Kanady, zkade ho kvôli graffitti a vandalizmu po 9 mesiacoch vyhostia. Za tento čas repovo dospieva, píše vela textov a nachádza svoj štýl. Aneš za ten čas kúpil techniksy, mixák, platne a začal tvrdo trénovať.

Rytmus, ktorý v tej dobe má už slušné meno a konexie, ale zatial žiadneho DJa, sa dozvedá o Aneškovi. Dohodnú schôdzu, na ktorú Aneš prichádza aj s Egom. Rytmus a jeho nos na talenty, okamžite zbadajú potenciál. Chalani vďaka jeho kontaktom rýchlo získajú ponuku na prvý koncert a začínajú s prípravami. Za dva týždne nacvičia show, jakú tu ešte nikdo nerobil. Na Zraze Brejkerov 2001 vo Vrbovom ešte pod názvom Déjavú začínajú svoju spoločnú kariéru. Radikálny rap Ega a Rytmusa prešpikovaný Aneškovými skrečmi a jugglingami na vysokej úrovni a tiež Rytmusovým beatboxom ich okamžite odpáli do absolútnej špičky na Slovensku. Energická šou Kontrafaktu posúva latku hiphopových koncertov v Československu. Ich dobrá povesť sa hneď šíri jak kapavka od nakazenej cigánskej kurvy.

Prichádzajú ponuky a KF koncetruje po celom Slovensku. Tiež ako prvej slovenskej skupine sa im podarí vo velkom preraziť aj v Čechách, kde patria k najoblúbenejším hiphopovým skupinám vôbec. Počas koncertovania získavajú vela dôležitých kontaktov v hiphopovom svete a každým vystúpením aj nových fanúšikov. Toto si nemôže nevšimnúť redakcia českého časáku BBaRáK a poskytne im priestor v ich prvom dvojstránkovom rozhovore. Ako prvá skupina zo slovenskej scény sa dostanú aj na obálku BBaRáKu.

Chalani neustále makajú, čoho výsledkom je ich prvá spoločná štúdiová nahrávka Pre všetkých skutočných 2: Nauždy, v produkcii Hajtkoviča, kerá sa objaví na výberovke From Amsterdam to Praha. Kvality Kontrafaktu presviedčajú čoraz vác ludí, čo vyústi do výstúpení na velkých akciách ako sú HipHop Kemp, Vinyl, alebo Pohoda. Od septembra 2002 Ego s Anešom študujú v Blave čo by na prvý pohlad mohlo spomaliť prácu na rozvoji. Je to však úplne naopak. Chalani cestujú a dávajú koncerty po celom Česko-Slovensku. Na jednom z nich, konkrétne na premiére filmu 8 Mile v pražskej Akropoli, ich osloví Romeo, legenda pražského graffitti, ktorý medzičasom začal točiť hiphopové klipy. Je ich koncertom natolko nadšený, že im ponúka natočenie klipu za minimálne náklady.

Do prvej polovičky roku 2003 sa datujú aj sólové úspechy členov KF. Rytmus si vybojuje svojim tučným beatboxom druhé miesto na kvalitne obsadenom Austrian Beatbox Championship. Aneš pre zmenu nekompromisným skrečovaním porazí všetkých konkurentov na slovenskom finále DJ battle DMC Championship. ---Tvrdá práca pokračuje. Ego, Rytmus a Aneš začínajú pracovať na plánovanom singli Dáva mi / Dobré veci / Moja rola, ktorý vychádza v lete 2003 pod vydavatelstvom BbaRáK.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.