referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Matej
Sobota, 24. februára 2024
Niekto to rád horúce (muzikál)
Dátum pridania: 30.04.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: smogina
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 810
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 5m 0s
Pomalé čítanie: 7m 30s
 
Muzikál
Niekto to rád horúce


V II. polroku 2000 hudobno dramatický súbor po doplnení umelcov z externého prostredia naštudoval a odpremiéroval muzikál "Niekto to rád horúce"
(premiéra: 20.10.2000), v réžii p. Lasicu. Tento projekt bol z časti
financovaný z finančných prostriedkov VPS, schválených a pridelených divadlu
v roku 2000. Na tvorbe tohoto projektu sa ako koproducenti podieľali spolu s divadlom Nová scéna aj partneri Štúdiou L+S a Forza.
Tento projekt sa stal pre divákov veľmi atraktívny a veľmi navštevovaný vďaka atraktívnemu obsadeniu a vynikajúcemu prepracovaniu a naštudovaniu danej predlohy. Muzikál "Niekto to rád horúce" bol počas uvádzania v roku 2000 plne vypredaný a tiež program na rok 2001 (I. polrok) nám potvrdzuje veľký záujem, čo nás presviedča o správnom a vydarenom dramaturgickom
počine. Zo spoločnosti Na Novej scéne začali rok veselo BRATISLAVA - „Vždy ma baví, keď sa hráme na iné pohlavie. A keď sa pri tom pobavíte aj vy, tak budem rád“, prihovára sa divákom v programe muzikálu Niekto to rád horúce choreograf Ján Ďurovčík. Bláznivá paródia na gangsterky bola v pondelok prvým predstavením divadla Nová scéna v roku 2002. Na rozdiel od divadla Astorka Korzo 90, ktoré otvorí svoje brány v utorok hrou Kvarteto o zvrhlosti a zvrátenej morálke francúzskej aristokracie, sa Nová scéna rozhodla začať rok veselo. Tak ako sa na muzikálové divadlo patrí.
Pre tých, ktorí náhodou spomínaný muzikál nepoznajú, pripomíname že hlavné úlohy za ženy prezlečených hudobníkov Joa a Jerryho, ako Jozefínu a Dafné stvárnili Štefan Skrúcaný a Miroslav Noga. Obidvaja v týchto dňoch nacvičujú s režisérom Jozefom Bednárikom nový muzikál Klietka bláznov. „Očakáva sa, že bude rovnako úspešný ako Niekto to rád horúce“, hovorí Miro Noga a pokračuje: „Tu nás však budú alternovať aj pre moje zaneprázdnenie v Astorke
a v Čechách.“ Nechcel však prezradiť, kto ich bude alternovať.
Aký má vzťah ku gangsterkám? „Niekto to rád horúce je predovšetkým krimipríbeh plný humoru, ktorý v skutočných gangsterkách nie je. Najmä v našej "gangsterskej" spoločnosti. Veľmi ma rozčuľuje zlodejstvo a skorumpovanosť u nás. Počínajúc policajtmi, ale aj vo vládnych kruhoch. Žiaľ, tak je to, keď svetom vládnu peniaze," zaironizoval Noga. Teší ho však popularita muzikálu.
Zo spomínanej dvojice je Miro Noga originálnejší. Nesnaží sa napodobňovať Jacka Lemmona z pôvodného rovnomenného čierno-bieleho filmu. Aj šaty "z dielne" Milana Čorbu mu viac pristanú.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.