Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Beatles - Chrobáci

Beatles - Chrobáci


Beatles, to bola štvorica talentovaných, uvoľnených a veselých recesistov v živote aj tvorbe. Keď sa objavili, šmahom vytlačili ulízaných, meravých spevákov, na scénu s nimi vtrhla bezprostrednosť. A ukazuje sa, že nielen na scénu popu. Vyplýva to z intímnych spomienok asistentky manažéra slávneho kvarteta Alistair Taylorovej, ktoré uverňuje v týchto dňoch. Okrem iného spomína, že Chrobáci si bez problémov a zábran zapálili marihuanu aj na záchodoch v Buckinghamskom paláci. A mysleli na ešte horšie bláznovstvá.

Tajomstvo: Manažér Beatles Brian Epstein v jeden júnový večer v roku 1965 pozval Alistair Taylorovú domov, aby jej medzi štyrmi očami povedal tajomstvo, ktoré sa mu dostalo do uší. V obavách, že jeho byt može byť odpočúvaný, jej potichu oznámil, že Beatles dostanú kráľovské vyznamenanie - MBE Member of the Order of the British Empire - Člen radu britského impéria.
,,Alistair, musíme zabezpečiť, aby sa v deň slávnostnej ceremónie Beatles bezpečne dostali dnu aj von z Buckinghamského paláca,´´ povedal doslova manažér slávnych Chrobákov. Mala sa postarať o to, aby sa štyria ,,neokrôchanci´´ nedopustili žiadnej urážky kráľovnej, alebo neurobili nejaký prešľap. Detaily mala Alistair prerokovať s palácom. Rozhodnutie udeliť vyznamenanie dlhovlasým muzikantom však nepadlo len na úrodnu pôdu. Vzbúrili sa najmä jeho predchádzajúci držitelia, ktorým Beatles neboli dosť dobrí na takú poctu. Ale ani samotní Beatles neboli týmto ocenením práve nadšení. Na podobné parádičky si jednoducho nepotrpeli. Za sebou mali davy a tie ich nasledovali aj bez medailí. Boli určite obľúbenejší ako kráľovná, oni sami raz provokatívne vyhlásili, že sú populárnejši ako Kristus.

Odznak od kráľovnej: Len Ringo bol unesený tým, že dostane ,,odznak´´ od královnej, John to zase chápal ako jednú z poviných jázd, ba až za akési zapredanie sa. Jednoducho, videl v tom daň za to, že je jedným z Beatles. Mal dokonca postranné úmysly a zvažoval, že vyznamenanie odmietne. Tlak rodín, ale najmä manažéra Epsteina, rozhodol. Brian mal totiž najväčšiu zásluhu na tom, za čo mali byť Beatles odmenení - za prínos britskému exportu. Bez neho by sa totiž za hranice možno nedostala ani jedna ich pieseň. Najsmutnejším momentom bolo, že manažera legendárnych Chrobákov napokon na ceremóniu ani nepozvali.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk