referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bibiána
Štvrtok, 2. decembra 2021
Skupina The Red Hot Chili Peppers
Dátum pridania: 17.06.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Beny
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 527
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.8
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 3m 0s
Pomalé čítanie: 4m 30s
 
RED HOT CHILI PEPPERS

Na začiatku 80.rokov vznikla kapela z názvom ANTHYM, ktorej členovia boli : Hillel Slovak, gitarista, Michael Balzary, známejší pod prezývkou Flea, basgitarista, a Jack Irons, bubeník. Neskôr sa k nim pridal ich spolužiak Anthony Kiedis, ich neskorší spevák.
PO roku pôsobenia sa kapela rozpadla.Flea sa pridal k rockovej kapele FEAR.Irons, Kiedis a Slovak založili projektovú kapelu WHAT IS THIS ?.Opäť sa k nim pridal Flea. V tejto zostave hrávali v baroch a práve na základe úspechu v baroch sa rozhodli vydať album.Ale to sa nepáčilo Slovakovi a Ironsovi a tak ostali pri WHAT IS THIS ?.Flea s Kiedisom sa spojili s Jackom Shermanom – gitaristom a Cliffom Martinezom – bubeníkom a roku 1983 založili kapelu s nazvom RED HOT CHILI PEPPERS.V tejto zostave nahrali ich prvý album RED HOT CHILI PEPPERS. Po tomto albume odišiel Jack Sherman a zastúpil ho Hillel Slovak.
V tejto pozmenenej zostave vydali druhý album FREAKY STYLEY.Po tomto albume odišiel zase Cliff Martinez a nahradil ho Jack Irons.Takto zostavení nahrali ich tretí album THE UPLIFT MOFO PARTY PLAN, ktoré sa už dostalo do TOP 200 najúspešnejších albumov.
V tomto čase začal kapelu prenasledovať prízrak v podobe heroínu.A to hlavne Hillela Slovaka.Kapela už rozmýšľala o jeho vylúčení, ale vtedy sa ho zastal Anthony Kiedis.
Medzitým nahrali EP ABBEY ROAD.Po tomto albume nasledovalo náročné turné po Európe, pretože sa stali veľmi známou kapelou. PO tomto turné sa vrátili do Los Angeles, aby si oddýchli.Ale už štvrtý deň po príchode zastihla fanúšikov smutná správa – na predávkovanie heroínom zomrel Hillel Slovak.Táto udalosť kapelu rozhodila.Kiedis odišiel do malej mexickej dedinky, kde sa chcel schovať pred svetom a pred drogami.Irons ohlásil svoj odchod z kapely- podľa jeho slov nechcel mať nič s tými, ktorí zapríčinili smrť jeho kamaráta. A keď sa aj Flea začal zaoberať vlastnými projektmi, zdalo sa, že kapela sa definitívne rozpadla.
Ale už po niekoľkých mesiacoch sa Kiedis stretol s Fleom, aby sa dali znovu dokopy a vybavili konkurz ich dlhoročnému priateľovi gitaristovi Johnovi Fruscianteovi do kapely z L.A.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.