referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edmund
Piatok, 1. decembra 2023
Guns N' Roses
Dátum pridania: 23.02.2010 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: mzoluka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 402
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 

W. Axl Rose, vlastným menom William Bruce Bailey.(* 6. február 1962, Lafayette, Indiana) je americký hard rockový spevák.
Jeho matka sa znova vydala, keď ešte bol dieťa a zmenila mu meno na William Bailey, podľa jej nového manžela Stephena Bailea. V sedemnástich si znova zmenil meno na pôvodné a neskoršie ho mení na W. Axl Rose.
Je celosvetovo známy ako spevák veľmi úspešnej rockovej skupiny Guns N' Roses a tiež je jediným pôvodným členom súčasnej formácii. Hoci je považovaný mnohými za jedného z najlepších rockových frontmanov všetkých čias, tiež je neblaho známy za svoje „besnenie“ na javisku a spory s bývalými členmi.

Na začiatku 80. rokov predstavoval hudbu v Los Angeles punk a heavy metal. Axl chcel tieto žánre spojiť do jedného unikátneho hudobného štýlu. Dostal sa cez niekoľko kapiel vrátane Hollywood Rose, L.A. Guns, Rapidfire, A.X.L. a Rose. Potom Axl a bývalí členovia L.A. Gunsu Tracii Guns (čoskoro ho nahradil Slash, vlastným menom Saul Hudson) a Rob Gardner (nahradil ho Steven Adler) založili v lete roku 1985 skupinu Guns N' Roses.
Bez peňazí a predstavy sa snažili prežiť v uliciach LA. Údajne Rose a Stradlin dokonca predávali drogy za smiešne sumy. Podľa Axla, zvádzali ženy pre ich peniaze, napríklad boli na párty u nemenovanej ženy, kým jeden z nich sa s ňou miloval, ostatní kradli peniaze len, aby mohli prežiť.
Nakoniec si prenajali malý apartmán, prezývaný Hell House (Pekelný Dom), ktorý sa rýchlo stal brlohom sexu, drog a rock n' rollu. LA usporiadateľka Vicky Hamilton údajne našla skupinu a vybavila im ich prvé koncerty. Axl (vocals), Izzy Stradlin (rhythm guitar), Slash (lead guitar), Duff McKagan (bass guitar), a Steven Adler (drums), Guns N' Roses podpísali nahrávaciu zmluvu s Geffen Records v roku 1986. Vydali svoj prvý debutový album Appetite for Destruction v 1987. Album hneď nemal úspech, ale čoskoro sa stal megaúspešným po vypustení niekoľkých singlov. Do roku 1988 dosiahol vrchol rockovej hudby podporovaný obrovskou popularitou piesní Welcome to the Jungle, Paradise City a Sweet Child O' Mine. „Sweet Child O' Mine“ napísal Rose pre svoju priateľku Erin Everly.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.