Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Wolfenhords

Wolfenhords je Black Metalový hudobný projekt (NSBM) z Croatia Zagreb / Brezovica založený v roku 2005 Zlobom Kosenickým, ktorý už pred tým hrával v Trash/Death kapelách a podľa svojich skúsenosti založil kapelu Wolfenhords, pričom samotný Zloba Kosenik pseudo: The Nobll je zakladateľom a všetky hudobné inštrumenty si nahráva sám.

V roku 2007 vytvoril album Wolves of the New Beginning - o vlkoch, prírode a pohanstve, na ktoré poukazuje vo svojich piesňach. V tom istom roku vyšiel album Pathway to Lunar Utopia - o vesmíre, filozofii a tentokrát naráža aj na narodný socializmus, ktorým bol hudobník inšpirovaný. A v tomto smere sa ďalej odvíjala jeho hudobná projekcia.

V roku 2009 vyšiel album White Power for White People Fight, v ktorom už naplno dáva najavo národno-socialistické myšlienky. Tento album sa stal doposiaľ najoblúbeneším a sám hudobník predal po celom svete stovky kusov. Pri tejto "masovej" popularite ho oslovila Ukrajinská kapela Чиста Криниця, s ktorou v roku 2009 nahral spllit album.

Zloba Kosenik a jeho projekt Wolfenhords sa stal symbolom novej etapy Black Metálu (NSBM). Zloba naďalej pracuje na svojej hudbe a v roku 2011 má uzrieť svetlo nový a tentokrát najlepší Wolfenhords Album.


Zdroje:
Metapedia - en.metapedia.org/wiki/Wolfenhords

Linky:
Encyclopaedia Metallum - www.metal-archives.com/band.php?id=107665
Myspace - www.myspace.com/wolfenhordsnsbm
Bandzone - bandzone.cz/fan/thenobll
Facebook - hr-hr.facebook.com/pages/Wolfenhords/104641469600915
Last.Fm - www.last.fm/music/Wolfenhords

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk