referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Michal, Michaela
Piatok, 29. septembra 2023
Wolfenhords
Dátum pridania: 03.02.2011 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: LordSauron
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 217
Referát vhodný pre: Iné (napr. kurzy) Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 

Wolfenhords je Black Metalový hudobný projekt (NSBM) z Croatia Zagreb / Brezovica založený v roku 2005 Zlobom Kosenickým, ktorý už pred tým hrával v Trash/Death kapelách a podľa svojich skúsenosti založil kapelu Wolfenhords, pričom samotný Zloba Kosenik pseudo: The Nobll je zakladateľom a všetky hudobné inštrumenty si nahráva sám.

V roku 2007 vytvoril album Wolves of the New Beginning - o vlkoch, prírode a pohanstve, na ktoré poukazuje vo svojich piesňach. V tom istom roku vyšiel album Pathway to Lunar Utopia - o vesmíre, filozofii a tentokrát naráža aj na narodný socializmus, ktorým bol hudobník inšpirovaný. A v tomto smere sa ďalej odvíjala jeho hudobná projekcia.

V roku 2009 vyšiel album White Power for White People Fight, v ktorom už naplno dáva najavo národno-socialistické myšlienky. Tento album sa stal doposiaľ najoblúbeneším a sám hudobník predal po celom svete stovky kusov. Pri tejto "masovej" popularite ho oslovila Ukrajinská kapela Чиста Криниця, s ktorou v roku 2009 nahral spllit album.

Zloba Kosenik a jeho projekt Wolfenhords sa stal symbolom novej etapy Black Metálu (NSBM). Zloba naďalej pracuje na svojej hudbe a v roku 2011 má uzrieť svetlo nový a tentokrát najlepší Wolfenhords Album.

 
Zdroje: Metapedia
Súvisiace linky
Galéria k článku [7]
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.