referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Arnold
Sobota, 1. októbra 2022
Taty (Skupina Tatu)
Dátum pridania: 02.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: tosomja
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 483
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.7
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 2m 50s
Pomalé čítanie: 4m 15s
 
Biografia:
Ruská skupina TATY (resp. slovensky čítaj TATU, ale píšu sa niekde aj Tatoo) bola založená začiatkom roka 2000 scenáristom a režisérom Ivanom Šapovalom, teraz producentom skupiny. Manažérom skupiny je Leonid Dziunik (bývalý stranícky ukrajinský činiteľ).

Zloženie skupiny:
Lena Katina (4.10.1984) - je školáčkou 11. triedy obyčajnej moskovskej strednej školy (resp. dočítala som sa aj, že je už študentkou psychológie na ekonomickej univerzite a chcela by v budúcnosti pracovať s drogovo závislými)
Julia Volkova (20.2.1985) - z deviatej triedy postúpila na umeleckú školu so špecializáciou spev

Dievčatá sú z "lepších" rodín a obe mali podobné záľuby. Učili sa hrať na klavíri. Zaujímali sa o krasokorčuľovanie a o spoločenské tance. Jelena jazdila na koni a Julia zase hrala tenis. Obe už od malička spievali v detskom zbore "Neposedy", odkiaľ Juliu vyhodili pre neprístojné správanie a rozvracanie kolektívu. Keď robil v roku 2000 scenárista a režisér Ivan Šapovalov casting na novú dievčenskú skupinu vo filmových štúdiách Mosfilmu, prišli dievčatá spolu s 500 ďalšími uchádzačkami a boli vybrané na tento projekt nezávisle jedna od druhej. Šalapov im vytvoril skutočne originálny imidž a rôzni autori napísali dievčatám niekoľko veľmi vydarených skladieb. Vznikol z nich ich prvý album 200 po vstrečnoj. V Rusku sa predalo behom krátkej doby vyše pol milióna nosičov. Takisto úspešné boli dievčatá na svojich koncertoch. Spievajú o lesbickej a homosexuálnej láske. Vo svojích textoch sa priznávajú k vzájomnej láske a vo svojom videoklipe Ja sošla s uma sa bozkávajú. Ich piesne sa stali nielen v Rusku mimoriadne obľúbené, rebelantské, ale hlavne kontroverzné. Práve pieseň Ja sošla s uma bola so svojim videoklipom v novembry 2000 nasadená do MTV Russia ako prvá a zaznamenala raketový úspech. Pieseň napísala televízna novinárka a poetka Jelena Kipperovová. Pre klip k tejto piesni musela Lena 10 kíl schudnúť a Julia sa dala ostrihať a zafarbiť si vlasy na čierno. Pred piesňou Ja sošla s uma, sa vraj Lene prisnilo, že vyhrajú cenu MTV. A tak sa aj stalo. Dievčatá dostali cenu na prestížnych MTV Russia Awards, za najlepší klip. Ocenené boli aj v New Yorku na Video Music Awards v kategórii najlepší klip MTV Russia. Na Video Music Awards dievčatá takto so smiechom oslovili Neworčanov a celý svet: "Hovorí tu niekto po rusky? Nie! Tak Dovidenia!". Druhý videoklip ku skladbe Nas nedogoňat vydali súbežne s albumom 200 po vstrečnoj.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Súvisiace linky
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.