referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vladislav
Nedeľa, 25. septembra 2022
Rolling Stones
Dátum pridania: 02.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: tosomja
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 424
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.5
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 2m 30s
Pomalé čítanie: 3m 45s
 
Rolling Stones

Vznikli v roku 1961. Už v päťdesiatych rokoch sa kamarátili a hrávali len tak pod rôznymi názvami. Normálnu skupinu založili Brian Jones /sólová gitara/ a Mick Jagger /spev/. Postupne priberali na základe konkurzov ďalších členov. Ako prvého Keith Richards /sólová gitara/ a potom Bill Wyman /basgitara/. Nakoniec si vybrali bubeníka Charles Watts. Všetci pochádzali podobne ako Beatles z Liverpool. Najprv produkovali černošskú hudbu. Spočiatku rithm and blues, čo vlastne znamená rytmus a blues. Neskôr začali hrať aj rock and roll.
Zatiaľ to boli iba prebraté skladby. Rolling Stones vstúpili do sveta hudby so skupinou Beatles. Boli aj sú rovnako úspešní. Lenže Beatles hrali skôr romantickú hudbu /Yesterday/. Túto hudbu mali radi aj starší a Rolling Stones tvorili skôr tvrdšiu hudbu. Podľa toho si budovali i obecenstvo. Preto si dali aj svoj názov
Rolling Stones, čo znamená valiace sa kamene. Postupne začali skúšať i svoju tvorbu. Ich prvý koncert mali v roku l963. V novej tvorbe boli najúspešnejší Mick Jagger a Keith Richards. Tak začali vznikať ich nové hity. /Satisfaktion/ V skupine boli od začiatku rozpory. Najväčšie boli medzi Mickom Jaggerom a Brianom Jonasom.
Všetci stále drogovali a pili. Brian Jones zomrel ako prvý na vypitie veľkého množstva alkoholu v bazéne v roku l969. Namiesto neho prišiel Mick Taylor. Začala sa ich nová éra. V šesťdesiatich rokoch boli dievčatá
schopné revať a kričať celé vystúpenie. Beatles a Rolling Stones boli odjakživa kamaráti. Natočili spolu aj film, ktorý bol veľmi trápny a tak nemal žiadny úspech. V sedemdesiatich rokoch začali hrať hudbu inej kvality.
/Rocková hudba./ Beatles sa už rozpadli a Rolling Stones si začali postupne robiť albumy jednotlivo. Žiadna skupina sa už nikdy napevno nespojila. Mick Jagger napísal napr. skladbu Enjey. /Je to pieseň o láske k jednej žene./ Keď boli nejaké turné, vždy sa spojili a dakedy natočili aj spoločné platne. Beatlesu dokonca ponúkali miliardu dolárov za spoločné vystúpenie, ale Beatles ponuku neprijali. Nakoniec, keď sa na to dali, Johna Lennona zastrelili. Z Rolling Stones potom odišiel bubeník a približne pred rokom aj Bill Wyman. Ostatní ešte stále hrali. Dosiaľ sú lístky na ich koncert vypredané. Na hudobné nástroje si pozývajú hrať iných hudobníkov. Boli aj dvakrát v Prahe. Privítal ich vždy Václav Havel, ktorý je priateľom Micka Jaggera. Na žiadnom vystúpení nechýbala ich známa pieseň Sadisfaction.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Zdroje: Rockové hviezdy XX. storočia
Podobné referáty
Rolling Stones SOŠ 2.9735 776 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.