referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Kristián
Utorok, 19. októbra 2021
Bon Jovi, Bono
Dátum pridania: 18.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: klebetnica
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 731
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 5.8
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 9m 40s
Pomalé čítanie: 14m 30s
 
MUŽI, ČO STOJA ZA HRIECH

Jon Bon Jovi a Bono Vox sú oslavovaní muzikanti a sexi chlapi. Žiadni nadrogovaní netvori, ktorých treba na ulici podopierať. Majú veľké srdce flirtujú s filmom a ich kariére ja popretkávaná charitatívnou činnosťou. A potom, že svet speje ku konci...
Ktorý z nich sa vám pozdáva viac? Sebavedomý Američan alebo neústupčivý Dublinčan? Na prvý pohľad majú spoločné azda len to, že sú obaja na vrchole popularity, spievajú ako o život, majú peňazí ako maku a páčia sa ženám. Obaja sú ženatí a majú deti. No a obaja so svojimi dnes už legendárnymi kapelami U2 (práve vychádza výberovka 1990 – 2000 spolu s novým singlom Electrical Storm) a Bon Jovi (s novučkým cédečkom Bounce) myslia aj na zvyšok sveta: prispievajú každoročne nielen pred Vianocami na mnohé projekty určené ľuďom v kríze.
POKOJ V POHYBE
Jon o novej platni povedal, že vznikla po útoku teroristov 11. septembra. S kapelou zložili asi 40 skladieb, no len 12 sa dostalo na album. Mnohé sú smutné, poznačené silným otrasom, ktorý prežil (nielen) Jon osudnej noci v New Yorku. Príťažlivý, úspešný blonďáčik si odrazu uvedomil definitívu ľudského života a pocit neistoty. Zrejme mu ho už nenahradí ani manželka Dorotha, ktorú kedysi prebral svojmu najlepšiemu kamarátovi.
„Chcem ľudí na celom svete pozitívne ovplyvniť, aby po tejto tragickej udalosti neprestávali dúfať v mier, lásku a spravodlivosť. Bol to pre nás všetkých šok, ale treba ísť ďalej. Nie, nebojte sa, nie je to album o vraždení a umieraní, je písaný pre život,“ s trochou nostalgie priznal Jon.
A hoci Jon žije vo veľkom štýle: ustavične sa naháňa medzi koncertmi, nakrúcaním filmov a rátaním peňazí, o ktorých poveda, že „je to jediná vec, ktorú milujem viac než svoju ženu,“ už dávno nie je takým vorkoholikom ako na začiatku kariéry. Veľmi dobre si ešte pamätá na svoje začiatky, keď pracoval v hudobnom štúdiu v New Yorku, roznášal kávu, umýval dlážku a po nociach nahrával vlastné veci. Bol nikým, no chcel si splniť svoj sen. „Na cédečku nájdete PIN kód, vďaka ktorému sa jeho vlastníci dostanú do klubu American XS a tým aj k niektorým špeciálnym veciam – lístkom na koncert a podobne,“ s úsmevom dodáva Jon. A na čo myslí, keď spieva?
„Je možno čudné, ale keď mám koncert, myslím na všetko možné okrem vystúpenia. Vážne, je to nejaký druh mimotelovej skúsenosti alebo čo. Predstavujem si, kam a na akú párty pôjdeme alebo čo si dám na večeru.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.