Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Poštová známka

Poštová známka

Poštová známka bola prvýkrát uvedená do obehu v rámci reformy pôšt v Anglicku, reformy navrhnutej Rowlandom Hillom v roku 1840. V roku 1850 sa začala použivať i v Toskánsku a v Lombardii (Taliansko). Hneď za týmito štátnikmi nasledovali Sardínsky štát, Parma, Modena, Vatikán, Neapolské kráľovstvo, Romagna a Sicílske kráľovstvo (Taliansko). Dnes na známky používajú na celom svete. Bez nich by sme si dnes nevedeli predstaviť fungovanie pôšt. Dnešné známky nesú portréty slávnych osobností a najkrajšie prírodné scenérie svojej krajiny. Ale aké pobi prvé známky?
V začiatkoch boli známky vytlačené na listoch papiera a boli bez zúbkovania, oddeľovali sa jedna od druhej pomocou nožníc, strhovaním. V roku 1847 sa začala použivať zúbkované známky vďaka írskemi inžinierovi Henrymu Archerovi, ktorý vynašiel stroj na zúbkovanie.

Niekoľko zaujímavostí:

Prvá známka s gumeným povrchom je anglická Penny Black z roku 1840.
Najvzácnejšia známka je One Penny Magenta z Britskej Guyany, z roku 1856. Dnes sa odhaduje jej cenu na dva miliardy korún.
prvá nie štvorhranná známka je „Trojuholník“ z Mysu Dobrej nádeje z roku 1853.
Prvá „chyba“ bola vytlačená na dvojpencovej známke na ostrove Mauritius, na ktorej bolo napísané penoe namiesto pence.
Najkrajšia známka, podľa zberateľov, je jednodolárová Trans- Mississippi, daná do obehu Spojenými Štátmi v roku 1898. Je považovaná za jednu z najkrajších pamätných známok.
A nakoniec, prvá známka leteckej pošty: je to Sokoliar z Terranovy, na ktorej je pečiatka“ First trans-Atlantic Air Post- April 1919“.

Ako si uchovať originálnosť známok:
1. Odstrihni roh obálky, na ktorom je nalepená známka.
2. Ponor roh zo známkou do vody na desať minút.
3. Jemne oddeľte známku od obálky a nechajte uschnúť obrátenú“ tvatom“ nadol na pijavom papieri.
4. Vložte známku do knihy, aby sa „vyžehlila“.

Všetky tieto operácie majú byť vykonané pomocou pinzety. Známky sa nikdy nechytajú holými rukami, pretože tým sa ničí ich zúbkovanie.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk