referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Xénia
Piatok, 2. júna 2023
Guano Apes
Dátum pridania: 10.01.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: bUdZiNkA
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 692
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.1
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 3m 30s
Pomalé čítanie: 5m 15s
 
Tí z vás, ktorí nepoznáte Guano Apes sa môžte čudovať, čo to znamená, lebo guano je medzinárodný výraz pre netopierí trus a apes zase anglický výraz pre opice alebo ľudoopov. No vy ostatní viete, že reč je o nemeckej partičke z Nemecka, ktorá hrá tvrdú gitarovú muziku. Najvýraznejšou postavou tejto skupiny je 22-ročná Sandra Nasic, ktorá má priateľa Petra a je veľmi vášnivou snowboardistkou. Okrem toho žije veľmi zdravo- veľa spí, nefajčí a nepije alkohol.
Dennis Poschwatta má 28 rokov a v skupine funkciu bubeníka. So svojími bicími pôsobí ako divé zviera a ak má zlú náladu, radšej mu choďte z cesty.
Henning Rümenapp je 26-ročným gitaristom, ktorý má veľmi kľudnú povahu, čo sa prejavuje najmä pri rozhovoroch. Ostatní ho považujú za „rozhodcu“.
Stefan Ude má 28 rokov a pred nedávnom skončil školu. V kapele je basistom, známym tiež pre super zmysel pre humor, ktorý je za každý žart.

A ako sa títo štyria vlastne dali dokopy?? Stefan a Dennis spolu hrávali ešte kým boli v puberte. Až neskôr sa k nim pridal Henning a spolu založili skupinu. Potom riešili už len jeden problém a to ten najdôležitejší- začali hladať speváčku. V roku 1994 bolo šťastie na ich strane a to v podobe čerstvej maturantky Sandry. Mala úžasný hlas, dokázala zaspievať čokoľvek. A tak, hoci pôvodne chcela Sandra študovať umenie a design v Göttingene, prijala ponuku spievať v Guano Apes s radosťou. Sandra tiež píše texty piesní a scénare k videoklipom.

Začínali ako väčšina kapiel a to tak, že hrávali v rôznych kluboch, až kým sa v roku 1996 nezúčastnili súťaže Local Heroes, organizovanej hudobnou stanicou VIVA, ktorú bezkonkurenčne vyhrali a súčasťou ich výhry bola aj možnosť natočiť videoklip. Guano Apes šancu využili a nakrútili „Open your eyes“, ktorá im otvorila bránu do sveta popularity a slávy, ktorú síce nečakali, ale príjemne sa s ňou zžili. A tak prišla aj šanca nakrútiť celý album „Proud like a God“, ktorý vyšiel v roku 1997. Titulnou piesňou sa stal song „Lords of the boards“, dnes považovaný za hymnu snowboardistov. Album bol propagovaný nielen v Nemecku, ale aj v celej Európe, ba dokonca v Amerike, kde však vyšiel až v roku 1999.
Potom prišlo obdobie, počas ktorého odohrali veľa koncertov a poskytli množstvo rozhovorov. Po ňom si dali krátku pauzu, po ktorej sa utiahli do malej dedinky v Dánsku, kde začali pracovať na druhom albume.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.