referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bibiána
Štvrtok, 2. decembra 2021
The Beatles
Dátum pridania: 30.03.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: geojanka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 489
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.6
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 2m 40s
Pomalé čítanie: 4m 0s
 
Myslím, že patria k najlepším skupinám tejto planéty. Ich slová sú silné tak dnes ako boli v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch 20. storočia. Ukázali ľuďom na celom svete novú cestu životom. Poukazovali na lásku, mier, empatiu pre všetkých ľudí sveta a na ich nenahraditeľnosť. A kto vlastne sú?
Hlavná postava v skupine bol John Winston Lennon. Narodil sa 9 novembra v Liverpoole. Bol z chrobákov najrevolučnejší a najpokrokovejší. Ďalej to bol sir Paul McCartney, druhý najkreatívnejší chrobák po Johnovi, George Harisson a bubeník Ringo Star (vlastným menom Richard Starkey).
Hudbu začali robiť v roku 1960. V tomto čase začali hrať v Liverpoolskych a neskôr aj v nemeckých nočných kluboch. Najprv hrali v tom čase veľmi obľúbený Rock and Roll. V tomto smere bol ich idolom Elvis Presley.
V tomto štýle nahrali prvé štyri albumi s hitmi ako Love me do, She Loves You, Can`t buy me love a Help.
Neskôr im prišli do cesty drogy a to je hlavný dôvod prečo sa ich hudba začala meniť. Ako prvé to boli marihuana, hašiš a alkohol. Neskôr to bolo LSD v šálke kávy, ktoré im bez ich vedomia podal ich vlastný zubár. V týchto rokoch začali produkovať albumy Magical Mystery Tour, Yellow Submarine and Sgt Peppers Lonely Hard Club Band. A piesne z týchto albumov, ako All you need is love, Hey Jude I am the walrus, Lucy in the Sky with Diamonds and Strawberry fields forever nemali v tom čase konkurenta. Po tomto búrlivom období sa začali venovať východnej filozofii. Zúčastnili sa niekoľkých meditačných kurzov v Indii, po ktorých si viac začali uvedomovať pominuteľnosť svetských vecí a začali žiť jednoduchšie a „čistejšie“. Prišiel na rad Biely album, mnohými odborníkmi považovaný za najkrajší. Album prekvapil svojou jednoduchosťou. Nijaký dlhý a komplikovaný názov – nazveme ho proste The Beatles. Žiadny farebný obal – použijeme čisto bielu. Hlbokomyselné texty – čo si radšej zaspievať o kovbojoch, cibuli a čokoláde. Presne takto Beatles uvažovali pri jeho vzniku. Ale všetko raz musí skončiť. Takisto aj Beatles, ktorý to spolu ťahali celých desať rokov, počas ktorých pobláznili celý svet. Za všetko hovoria slová Johna Lennona, ktorý raz na tlačovke vyhlásil: „Beatles sú slávnejší ako Ježiš Kristus“, ktorými proti Beatles poštval celú cirkev. Ich posledné dva albumy Abbey Road and Let It Be boli veľmi smutné, ako každý kto si prečítal 10 apríla 1970 noviny s titulkom: Koniec skupiny Beatles...
Potom každý začal svoju vlastnú kariéru. Najúspešnejší bol John.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Podobné referáty
The Beatles SOŠ 2.9453 230 slov
The Beatles SOŠ 2.9646 1280 slov
The Beatles 3.0046 231 slov
The Beatles 2.9629 593 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.