referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oldrich
Nedeľa, 3. decembra 2023
Cesta k Bohu
Dátum pridania: 28.01.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kazateľ
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 658
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2
Priemerná známka: 2.88 Rýchle čítanie: 3m 20s
Pomalé čítanie: 5m 0s
 
Milý priateľ skúšal si už niekedy nájsť cestu k Bohu? K živému a všemohúcemu Bohu, ktorý dá Tvojmu životu skutočný zmysel? Ak áno, tak Ti ju môžem s radosťou ukázať, lebo ju poznám. Vieš, k Bohu vedú vlastne všetky cesty- ale k Bohu sudcovi (ktorý bude súdiť hriešnika, ktorý zomrel vo svojich hriechoch.) Ale len jedna cesta vedie k Bohu ako k milujúcemu Otcovi...Pán Ježiš povedal: " Ja som cesta i pravda i život; nikto nepríde k Otcovi, len skrze mňa." (Ev.Jána 14:6). Vieš čo to znamená? Znamená to, že k Bohu sa nemôžeš dostať ani vďaka svojim dobrým skutkom (o čo sa dnes mnohí pokúšajú.) Lebo stačí, aby človek vo svojom živote spáchal jeden- jediný hriech a pred Bohom je vinný. Biblia hovorí, že " Odplatou za hriech je smrť". (Rim. 6:23). To potvrdzuje, že pred Bohom "Nieto spravodlivého ani jedného " (Rim. 3:10) ; " Lebo všetci zhrešili..." (Rim. 3:23). Mnohí ľudia si myslia, že si nebo zaslúžia, ak budú robiť mnoho dobrých skutkov a pravidelne chodiť do kostola.. Ale apoštol Pavol v liste Rimanom jasne svedčí, že " zo skutkov zákona nebude ospravedlnené pred ním ( pred Bohom) žiadne telo."
(Rim. 3:20). A prorok Izaiáš píše " Lebo sme všetci ako nečistí a všetky naše spravodlivosti sú ako ohyzdné rúcho. " ( Iz. 64:6)
Napriek tomu, Boh Ťa môže a chce spasiť! Ako sa to môže stať? Ústredným veršom biblie je ( Ev.Jána 3:16) " Lebo tak miloval Boh svet, že dal svojho jednorodeného syna, aby každý kto verí v neho nezahynul, ale mal večný život."
Nato, aby človek mohol byť spasený, si najprv musí uvedomiť, že je HRIEŠNY a urobiť pokánie- to znamená, úprimne pred Bohom oľutovať a vyznať všetky svoje hriechy...Milý priateľ, skús keď budeš sám, kľaknúť na svoje kolená a povedať Bohu, že si hriešny...že ho potrebuješ a popros ho, aby Ti odpustil pre Pána Ježiša Krista- jeho milovaného Syna...povedz mu, že chceš aby zmenil Tvoj život a stal sa Tvojim Pánom.
Vieš čo znamená veriť v Ježiša Krista? Nestačí veriť, že Ježiš Kristus existuje a že zomrel za hriechy sveta...Treba ho prijať ako svojho OSOBNÉHO SPASITEĽA.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.