referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Albín
Piatok, 1. marca 2024
Už je neskoro...
Dátum pridania: 19.03.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kazateľ
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 878
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.6
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 4m 20s
Pomalé čítanie: 6m 30s
 
"Dal by som tisíce za to, čo som cítil pred rokmi," vravel si 30- ročný muž, keď počul o duchovnom prebudení v jeho rodnom mestečku. Veľa ľudí otvorilo svoje srdce evanjeliu. "Bol som v tedy tak blízko spaseniu. Stačilo celkom málo, aby som sa obrátil."
" A čo ti prekážalo?" Spýtala sa ho sestra. Bola u svojho brata na návšteve a rozprávala mu o mnohých zmenách, ktoré s stali s jeho priateľmi.
"V tom čase som so svojím partnerom rozbiehal nový obchod. Prenajali sme si objekt a určili deň, kedy otvoríme obchod. Keď však prišiel, nechcelo sa mi tam ísť. Spasenie mojej duše sa mi videlo veľmi dôležité a túžil som po tom, aby som ho dosiahol. No môj partner sa bezo mňa nemohol zaobísť. Tak som sa rozhodol, že najskôr otvoríme obchod a ja si nájdem vhodnejší čas na svoju dušu. No dodnes som si ho nenašiel. Ešte nikdy som nebol tak blízko Pána ako vtedy. A bojím sa, že už ani nebudem."
" A čo Ti bráni teraz?" Spýtala sa ho sestra láskavo. "Obchod ti prosperuje a ty vieš, aké je potrebné a dôležité starať sa o svoju nesmrteľnú dušu. Lepší čas ako teraz už nebude. Prosím ťa, neodkladaj to!"
"Ja viem, no ako som ti spomínal, nemám už takú túžbu ako vtedy. Dal by som za to neviem čo, len aby sa zas vrátila."
"Tak sa usiluj nájsť to, čo si stratil. Nedaj si pokoj, kým zas nebudeš presvedčený o svojej hriešnosti a nebudeš túžiť po zmierení s Bohom. Nájdi si čas na rozmýšlanie, na čítanie písma a na modlitbu! Prijmi spasenie. Neľutuj vynaložený čas. Nebude stratený, ver mi!"
"Čas! To je práve to, čo nemám. Musím sa neprestajne venovať obchodu. Aj teraz som sa pridlho zdržal. Musím už ísť. Dovidenia!"
Uplynulo 20 rokov. Sestra odišla do nebeského domova. Jej brat, už 50- ročný muž, ešte stále neobrátený, stál s vlhkými očami pri jej hrobe. Priateľ mu rozprával o tom, ako sestra zomierala. O jej hlbokom pokoji a svätej radosti, ktorú prežívala v posledných chvíľach. "Dal by som tisíce za nádej, ktorú mala moja sestra," poznamenal.
"Ak chcete zomrieť ako kresťan, musíte ako kresťan aj žiť, " odpovedal priateľ.
" Už ste dosť dlho slúžili svetu. Začnite slúžiť Pánovi! Bohatý ste už dosť, zemských pokladov ste nahanobili veľa. Začnite si ukladať poklady v nebi. Vojdite úzkou bránou na úzku cestu. Teraz je na to čas."
"Nikdy v živote som nemal toľko roboty, ako práve teraz. Máte pravdu, hromadím peniaze, no musím pracovať do úmoru. Odvtedy ako môj obchodný partner zomrel, nemám na nič čas."
" Lenže Boh vám dal čas na to, aby ste Ho ctili.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.