referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ondrej, Andrej
Štvrtok, 30. novembra 2023
Viera v Boha
Dátum pridania: 20.04.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kazateľ
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 358
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 7.4
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 12m 20s
Pomalé čítanie: 18m 30s
 
Veríme v Boha a veríme že záleží na tom, aby človek veril v Boha. To znamená, že keď rozmýšľam nad nekonečnou minulosťou, tak idea tej myšlienky ma nevedie ku:
1. hmote
2. energii
3. plyn
4. fyzikálne zákony
5. ničote
6. niečo neisté, nejasné, záhadné
7. ALE K OSOBE, K BYTOSTI

Keď rozmýšľam nad ľudskou drámou tisícročí, čo sú za nami so všetkým pýtaním sa po zmysle, kráse, niečom hodnotnom, trvalom, naozajstnom tak mi to ukazuje na bytosť nad nami všetkými.
Kresťanstvo je zjavenie
Sme presvedčení, že kresťanstvo je zjavenie od toho Boha, ktorý všetko stvoril. Kresťanstvo vzniklo z Božej iniciatívy. Nebola to ľudská vôľa, že prišiel Ježiš. Nebola to nejaká snaha ľudí priviesť Boha dole tu medzi nás. Ježiš prišiel sám od seba, pretože tak slobodne chcel. To robí jeho pôsobenie na Zemi ohromne veľkým.
Biblia je zjavenie
Toto zjavenie výlučne z Božieho rozhodnutia je pre nás písomne uchované v Biblii. Nebola to ľudská vôľa, že vznikla Biblia ale Božia dobrá vôľa. Boh mal plán, aby vznikla a tak sa aj stalo. Boh mal a má plán, aby ju čítali zástupy ľudí a aby menila ich životy a aby ich priviedla k pravde.
Kresťan je ten, kto berie Bibliu vážne
Preto nie je možné pre kresťana nijako inak žiť a rozmýšľať iba sa pozerať do Písma a hľadať tam, čo Boh hovorí k ľuďom. Netajím sa, že mám túžbu a prianie v srdci a tým je, aby aj tento referát vo vás vzbudil záujem o Bibliu.

Mnohí velikáni histórie, veľké postavy v dejinách povedali, že človek nemá žiadne väčšie vlastníctvo tu na Zemi ako Bibliu. Všetky poklady a úspechy a výdobytky človeka spočítané dokopy sú menej ako Biblia. Prišla nám ľuďom ako dar od Boha. Boh sa precízne postaral o to, aby sme ju mali. My sme dnes požehnaní kníhtlačou, ktorá vznikla v 14. storočí. Vieme tak kvalitne a trvácne vyrobiť knihy. Prví kresťania o tom ani nesnívali.
Sme tak privilegovaní, čo sa týka toho, aké je Písmo prístupné nám všetkým. Začnite ju čítať. Neuspokoj sa s tým, že si ako malý chlapec, či dievča pozeral obrázkovú.


Biblia a Ježiš:
· Biblia je ako taká skladačka. Je to kniha poskladaná z množstva kníh. Konkrétne, tých kníh je presne 66. 27 kníh Novej zmluvy. 39 Starej zmluvy.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.