referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Alojza
Sobota, 23. októbra 2021
Adorácie pred Najsvätejšou sviatosťou
Dátum pridania: 03.10.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: miskra
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 16 031
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 49.5
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 82m 30s
Pomalé čítanie: 123m 45s
 
JEŽIŠU, TEBE PATRÍ PRVÉ MIESTO

1. Ježišu, verím, že si tu prítomný.
- Rozmnož moju vieru! (Túto prosbu opakuj v duchu!)

2. Ježišu, milujem ta. Ty si sama láska, pravá láska, nesmierna láska, večná Otcova láska voči nám.
- Roznieť, Ježišu, moju lásku! (Túto prosbu opakuj v duchu!)

3. Ježišu, ty si tu v Eucharistii prítomný, aby si bol Bohom so mnou a Bohom pre mňa. Zostal si v kúsku tohto chleba, v hostii, aby si bol mojím pokrmom, aby si bol mojím životom. Tvoja láska je vynaliezavá, vo svojej jednoduchosti neprekonateľná. Ty si sa uzavrel do svojho božského ticha a taký sa mi ponúkaš. Ďakujem ti, Ježišu, že si so mnou. Ďakujem ti, že chceš, aby som aj ja bol s tebou!
- Ježišu, vzbuď vo mne túžbu, aby som bol s tebou!
(Túto prosbu opakuj v duchu!)

4. Ježišu, so srdcom plným túžby po tebe teraz ťa pozývam: Vstúp do môjho srdca, do mojej duše, do môjho života, do mojej minulosti aj prítomnosti! Vezmi si moju budúcnosť! Príď, Ježišu, a zaujmi prvé miesto v mojom srdci! Odteraz patrí len tebe. Tak ako ty sa mi celý ponúkaš, celkom sa mi daruješ a bez akejkoľvek výhrady sa mi otváraš, aj ja teraz na znak svojej lásky odovzdávam svoje srdce tebe také, aké je teraz. Viem, ty chceš, aby moje srdce bolo celkom čisté, slobodné, dobrotivé, milosrdné, radostné, plné lásky, trpezlivé a štedré. Chceš, aby moje srdce bolo ako tvoje. Ježišu, aj ja si to teraz želám.
- Príď, Ježišu, a sprav moje srdce podľa tvojho srdca!
(Túto prosbu opakuj v duchu!)

5. Môj Ježišu, keď ťa prosím, aby si spravil moje srdce podľa tvojho srdca a aby si bol na prvom mieste v mojom živote, prosím ťa, osvieť ma svojím Duchom, aby som spoznal všetko, čo vo mne nie je podľa Otcovej vôle, všetko, čo ma oddeľuje od teba. Odovzdávam ti svoju minulosť aj prítomnosť, všetko, čo cítim a čo prežívam, všetko, čo vo mne zanechalo negatívne stopy a následky, všetky svoje problémy a bolesti, všetko, čo odporuje Otcovej vôli, aj všetko, čo mi bráni poslúchať a uskutočňovať tvoje slová. (Túto prosbu opakuj v duchu!)

6. Ďakujem ti, Ježišu, že si ma vypočul. Viem, že vieš o mne všetko, ale je pre mňa dobré, ak ti všetko poviem. Teraz, Ježišu, hovor ty môjmu srdcu! Chcem ťa počúvať. Nech je moje srdce pripravené, nech sa teší tvojmu slovu, nech ho pochopí.
Sv.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.