referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Tadeáš
Utorok, 25. júna 2024
Pravda o Bohu
Dátum pridania: 26.04.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kazateľ
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 197
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 7
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 11m 40s
Pomalé čítanie: 17m 30s
 
Ak ste ešte nepočuli pravdu o Bohu, prečítajte si nasledovné vety. Možno kresťanstvo odmietate (rovnako ako som ho odmietal aj ja), a máte na to dobré dôvody. Odporúčam vám nasledovný článok, pretože skutočná pravda o kresťanstve je málo známa – a pritom tak ľahko overiteľná. Stačí sa pozrieť do Biblie a overiť si, či uvedené citáty sú naozaj pravdivé. Dôvod, prečo je pravda tak málo známa je ten, že je pre nás nepríjemná. Pozrime sa teda spolu, čo je také nepríjemné, že to nepočuť v rozhlase a nevidieť v televízii. Predložím vám tri mýty, ktoré si ľudia vymysleli, aby túto pravdu zmäkčili a tak ospravedlnili svoje vlastné konanie.

Mýtus č. 1: ĽUDIA SA DELIA NA DOBRÝCH A ZLÝCH

Pozrime sa, čo na to hovorí Boh:
“Nieto spravodlivého ani jedného, niet toho, kto by rozumel, niet, kto by vážne hľadal Boha; všetci sa odchýlili, napospol sa stali neužitočnými; niet toho, kto by činil dobro, niet ani jedného.” (Rimanom 3:10-12)
Radi by sme na jednu stranu postavili nás a na druhú stranu teroristov, Hitlera a vrahov. Lenže to sa nedá. Žiadna takáto deliaca čiara neexistuje. Pred Bohom sme všetci vinní rovnako. Možno nie sme rovnakí v skutkoch, ale všetci sme rovnakí v úmysloch. Nikoho si nezabil? V poriadku. Ale Ježiš Kristus hovorí:
“každý, kto sa hnevá na brata, prepadne súdu, a kto by bratovi povedal: Hlupák! – prepadne najvyššiemu súdu; kto by mu však povedal: Blázon! – prepadne ohnivému peklu.“ (Matúš 5:22)
Nescudzoložil si? V poriadku. „Ale ja vám hovorím, že každý, kto by pozrel na ženu s myšlienkou požiadať ju, už aj scudzoložil s ňou vo svojom srdci.“ (Matúš 5:28) Nikomu si neukradol majetok? V poriadku. K majetku človeka však patria aj jeho povesť, jeho myšlienky a dôvera, ktorú má u iných. Nikdy si sa nesnažil mu ju ukradnúť?

Človek sa rád porovnáva s ostatnými – a vždy nájde niekoho horšieho ako on. Nebol by na svete raj, keby všetci ľudia boli ako ty? Problém je v tom, že všetci si pri vlastnom hodnotení radi znižujeme latku, aby sme ju mohli bez problémov preskočiť. Merajme však svoje skutky nie vlastným metrom, ale Božím metrom a zistíme, že túto latku nemáme šancu preskočiť.
"Počuli ste, že bolo povedané: Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.