referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oto
Pondelok, 5. decembra 2022
Odkedy je na svete smrť?
Dátum pridania: 26.04.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kazateľ
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 354
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 7.6
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 12m 40s
Pomalé čítanie: 19m 0s
 
Existuje rozšírený názor, že smrť je prirodzenou súčasťou života a že vždy bola na svete. Hovorí sa, že bez smrti by nebol život, bez utrpenia by sme nepoznali radosť, bez zlého by sme nedocenili dobré.. Nielenže to nie je pravda, ale v histórii sveta bola doba, keď to tak nebolo. Bolo to v čase, keď Boh stvoril túto zem. My ako nedokonalí ľudia si môžeme len domýšľať, ako to vyzeralo pri stvorení sveta, ale Boh to vie naisto. Jediný spôsob uvažovania, pri ktorom si môžeme byť istí, že sme došli k správnemu záveru o čomkoľvek, je poznanie všetkých faktov. Ak zakladáme naše úvahy len na čiastočnom poznaní, nikdy si nemôžeme byť istí, že naše názory sú správne. Nemôžeme totiž vedieť, čo odhalí ďalší objav a ako to zmení náš dovtedajší úsudok. Je to ako keď sa vo filme dívate na nejakú záhadnú vraždu. Ako sa to stalo? Veď je to jasné! Už od polovice to viete – určite to bol sluha! Celý čas sa v tom už len utvrdzujete. Ale tri minúty pred koncom sa objaví nový dôkaz, o ktorom ste nevedeli – a ten úplne zmení vaše úvahy. Tak predsa len to ten sluha nebol!
Evolúcia je systém viery o minulosti, ktorý je založený na ľudských slovách a hypotézach – na slovách ľudí, ktorí pri tom neboli. Žiadny ľudský názor nie je nepredpojatý, a preto aj evolúcia je v podstate náboženskou filozofiou. Aj biblická zvesť, aj evolúcia sú náboženské pohľady na históriu. Proti sebe nestojí veda a náboženstvo, ale veda jedného náboženstva proti vede iného náboženstva. Skúmajme, ktoré náboženstvo je pravé. Pozrime sa preto do Biblie, do prvej knihy Mojžišovej (Genesis), čo nám o stvorení hovorí samotný Stvoriteľ.

Boh stvoril celý vesmír za šesť dní. V šiesty deň stvoril Adama a umiestnil ho spolu s Evou do záhrady Eden, kde bolo veľa rastlín a zvierat. Všetko, čo Boh stvoril, bolo dobré a na svete neexistovala smrť ani utrpenie. Zvieratá sa nepožierali, pretože sa živili bylinami (Genesis 1:30). Adam s Evou boli stvorení na obraz Boží a neexistoval v nich hriech. Boh im prikázal, aby sa rozmnožili, podmanili si zem a vládli nad všetkými živými tvormi na zemi, vo vzduchu a vo vode (Genesis 1:28; 2:15). Boh dal Adamovi všetko, čo v živote potreboval, ale dal mu aj nasledovnú zodpovednosť: „Z ktoréhokoľvek stromu rajského budeš slobodne jesť, ale zo stromu vedenia dobrého a zlého nebudeš jesť, lebo toho dňa, ktorého by si jedol z neho, istotne zomrieš.“ (Genesis 2:16–17)
Adam s Evou mali v raji všetko na to, aby boli spokojní, nič im nechýbalo.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.