referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Barbora
Piatok, 4. decembra 2020
Cesta spasenia
Dátum pridania: 18.05.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: lapi
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 3 330
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 10.5
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 17m 30s
Pomalé čítanie: 26m 15s
 
Sú len dve skupiny ľudí na svete; ktorí sú vinní a ktorí sú bez viny; spasení a zatratení; hriešnici a svätí. Sú len dve cesty. Široká, ktorá vedie k záhube a smrti, a úzka cesta, ktorá vedie do neba a do večného života. A ty ideš po jednej alebo po druhej, širokej alebo úzkej, lebo tretia cesta nejestvuje – nieto cesty medzi nimi; cestuješ alebo do neba, alebo do pekla. Sú len dvaja páni, Boh a satan; a slúžiš buď jednému , alebo druhému, lebo dvom pánom sa slúžiť nedá. Do ktorej skupiny patríš? Kam ideš? Komu slúžiš? Nad jednou skupinou je napísané „vinní“ a nad druhou „nevinní“ Na tom nezáleží či si bol dobrý, alebo veľmi zlý, či sa považuješ za veľkého hriešnika, alebo malého. Si vinní, alebo nevinný. Nejestvuje otázka o hĺbke hriechu – je tu len otázka: aký je tvoj vzťah k Pánovi Ježišovi Kristovi? Patríš Mu ako Spasiteľovi, alebo nie. Tvoj vzťah k Ježišovi Kristovi rozhodne o tvojom večnom živote.
Len čistí srdcom uvidia Boha. /Mat.5,8/ Ani ty nechceš veriť, že môžeš byť spasený iba cez Ježiša Krista? Aj ty si myslíš, že môžeš byť spasený vlastným úsilím? Mnoho je takých, čo majú vlastnú cestu, no je len jedná cesta, a tou je Pán Ježiš Kristus! Mnoho ľudí si myslí že ich spasí náboženstvo, no nie je to tak. Náboženstvo či je to už katolícke, židovské, mohamedán-ske a ani žiadne iné nemôže spasiť tvoju dušu. Len Kristus to môže. Môžeš sa pripojiť ku kto-rej koľvek cirkvi a predsa môžeš byť stratený. Môžeš byť evanjelik, kalvín, metodista, meto-dista, baptista alebo niečo iné a predsa zahynúť. Niet spasenia skrze cirkev. Spasenie je v Kristu. Náboženstvo nemôže darovať život. Aby si bol spasený musíš obdržať nový život. Nikodém bol nábožný, ale nebol spasený. Preto mu Ježiš povedal: musíš sa znovuzrodiť. Si tiež závislý od svojho náboženského života pre svoje spasenie? Si zakotvený vo falošnej náde-ji. Nepoznáš dotiaľ Krista. Je len jeden Spasiteľ, nie náboženstvo, ale Kristus.
Väčšina ľudí sa spolieha na svoju mravnosť, že tá ich môže spasiť, ale nie je to tak. Ak ťa mo-rálka môže spasiť, prečo zomrel Kristus? Všetky naše spravodlivosti sú ako ohyzdné rú-cho,/Iz.64,6/ prehlási Boh. Nieto spravodlivého ani jedného /Rim.3,10/ Všetci zhrešili, preto všetci potrebujú Spasiteľa. Aj ty určite vieš že nie si spravodlivý. Mnoho a mnoho ráz si mohol konať čo len trochu lepšie ako si konal, a tak vieš, že to nebolo to najlepšie. Preto potrebuješ Krista. Budeš ospravedlnený Jeho zásluhami, nie svojimi. Mnohí si myslia, že budú spasení svojou dobrou prácou.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.