referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Štvrtok, 8. decembra 2022
Mladý kresťan a internet
Dátum pridania: 17.06.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Cheeky89
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 881
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 2.9
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 4m 50s
Pomalé čítanie: 7m 15s
 
Úvod
Mladý kresťan a internet. Tak s týmto pojmom sa človek stretáva denne častejšie ako so slovom sex, a aj s jeho používaním, nie len pri rozprávaní, ale aj pri konaní. Toto slovo v každodennej branži používame alebo spájame s rôznymi vecami a o malú chvíľu internet, ako slovo nahradí na Slovensku naše najčastejšie slovo a to čas, hodinky, mobil, práca, alebo aj mnoho iných slov, medzi ktoré v našej republike patria aj vulgarizmy, ktoré sa už používajú vo väčšej miere.
Ja internet využívam na získavanie nových informácií, ktoré nikde inde nenájdem, a preto sa mi zdá, že je to ako náhradná škola, alebo skôr mimoškolské vzdelávanie. Niekomu to slúži možno ináč ako mne, no ale čo už. Ja s tým nič nemôžem urobiť. Aj pri písaní tejto mojej práci som na internete a zároveň počúvam hudbu, lebo len pri nej sa môžem poriadne odviazať a písať, čo mi príde do hlavy.

Niečo z histórie
Viete vôbec históriu internetu? Ak nie, tak Vám ju objasním počas ďalšej minúty, ktorá bude venovaná práve minulosti, a času, v ktorom som ešte nebol ani na pláne mojich rodičov. Budú to dosť zaujímavé veci, ktoré zaujali aj mňa.
Internet vznikol ako projekt amerického ministerstva obrany. Snahou bolo navrhnúť sieť prepájajúcich viaceré uzly, ktorá by bola schopná prežiť aj podmienky, za ktorými by už ostatné veci nešli. Sieť dostala názov ARPANET a v roku 1970 spájala do 5 inštitúcii. S postupným rozrastaním Arpanetu začalo byť zrejmé, že treba robiť niečo viac. V roku 1974 vznikol prvý návrh a spolu s ním sa prvýkrát objavil aj nový pojem - internet.
Internet bol približne do roku 1985 sieťou, ktorá prepájala predovšetkým vedecké, výskumné a akademické organizácie na nekomerčnej báze. Do roku 1990 sa na internete využívali hlavne ako služba elektronickej pošty, prenosu súborov (FTP, SMTP, UUCP). Veľký boom spôsobil príchod novej služby - www. Www stránky boli pôvodne čisto textové, bez obrázkov. V roku 1992 začali prvé grafické www prehliadače a spolu s nimi prišli i prvé stránky obsahujúce grafiku. V súčasnosti internet ponúka obrovské množstvo najrôznejších služieb a začínajú sa používať služby prenosu textu v reálnom čase (chat), hlasu, obrazu a ďalšie služby. Také niečo by som ani nevedel, keby som sa nemrkol na internet, vidíte na čo to je dobré. Človek, čiže kresťan sa toho na internete dozvie veľa a niekedy sa dozvie aj to, čo ani nechce. Takéto, ale aj ďalšie zaujímavé veci sa dajú nájsť na internete.

Z každého rožku trošku
Internet sa v minulom, ale aj v tomto roku začal rozvíjať desaťkrát rýchlejšie ako po minulé roky, aspoň takto som to niekde počul. Či nie? Internet sa nachádza skoro v každej rodine, ktorá chce, aby ich deti počas učenia mohli odreagovať s internetom a vzdelávať sa spolu s ním. Na internetových stránkach sa dá nájsť v tomto čase všetko, čo len budete chcieť. Veď v poslednom čase sa začal rozvíjať internet aj na základných, ale aj na stredných školách. Čo je veľmi dobré, pretože sa v školách naučíme mnoho vecí, ktoré by nás doma ani nezaujímali. Predsa všetko zlé je na niečo dobré. Za takých 5 rokov bude mať na Slovensku každá rodina počítač s spolu s internetom, na rozvoj ľudstva to bude len, a len dobre.
Internetové stránky sa rozdeľujú na viacero skupín, a to podľa toho, načo slúžia človeku. Niekedy to nemusí byť len správna vec.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.