referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Štvrtok, 8. decembra 2022
Nový zákon: Evanjelia
Dátum pridania: 31.10.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: nehaj.to.tak
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 432
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
Evanielium podľa Lukáša.
V tom čase,keď stál Ježiš na brehu Genezaretského jazera,tlačil sa k nemu zástup,aby počul Božie slovo.Vtedy ježiš zazrel pri brehu jazera dve lode.vystupovali z nich rybári aprali siete-vstúpil teda na loď,loď bola Šimonova,a požiadal ho,aby sa odrazil od brehu.Potom sa posadil, a z lode začal učiť.Keď prestal hovoriť,povedal Šimonovi,nech idú na hlbinu a nech spustia siete.
Šimon však povedal že celú noc lovili a nič nechytili avšak na jeho slovo spustí sieť.Keď to urobil,do sieti sa nabralo toľko rýb že sa im trhali siete.Povedali svojím spoločníkom,ktorý boli na druhej lodi, nech im idú pomôcť.Tí prišli a nalovili toľko rýb že sa im potápali lode.Keď to videl Šimon Peter,hodil sa na kolená a povedal Ježišovi:"Pane,odíť odo mňa lebo som človek hriešny!"Zľakol sa totiž nad pohľadom na vylovené ryby.
Podobne aj Jakuba a Jána,synov Zebedejových,ktorí boli spoločníkmi Šimona.Ježiš však povedal Šimonovi nech sa nebojí,že odteraz bude pastierom ľudí.Keď dotiahli svoje lode ku brehu,zanechali všetkého a nasledovali ho.

Evanielium podľa Jána
V časekeď bol prípravný deň pred Veľkou nocu,Židia požiadali Piláta,aby ukrižovaným polámal nohy a dať dole telá z krížov,aby tam neostali aj v sobotu,lebo to mala byť Veľkonočná sobota.
Prišli teda vojaci a polámali kosti prvému a tak aj druhému,čo bol s ním ukrižovaný.Keď však prišli k Ježišovi a videli,že je už mŕtvy,nepolámali mu kosti,ale jeden z vojakov mu prebodol kopijov bok.Z neho hneď vyšla krv a voda.
A ten,čo to videl,dosvečuje to a jeho svedectvo je pravdivé,vie že hovorí pravdu,aby ste aj vy verili.Stalo sa to preto,aby splnilo sa Písmo:Nepolámte mu kosti. A na inom mieste sa píše:Uvidia,koho prebodli.

Evanielium podľa Marka
V tom čase sa zjavil Ježiš jedenástim,keď sa chystali k jedlu.Pokarhal ich pre neveru a tvdosť srdca,lebo neuverili tým,čo ho videli po jeho zmŕtvychvstaní.
Potom im povedal nech idú do celého sveta a nech každému kážu evanielium.Riekol:
"Kto uverí a dá sa pokrstiť,bude spasený,ale kto neuverí,bude zatratený.A tých čo uveria,budú sprevádzať tieto znamenia:Mojou mocou budú vyháňať zlých duchov,novými jazykmi budú hovoriť,aj hadov uchopia,a ak niečo smrtonostného vypijú,neuškodí im.Na chrých budú klásť ruky,a tí sa uzdravia."
Keď im Ježiš toto dopovedal,bol vzatý do neba a tam spolu vládne s Otcom.Apoštoli sa rozišli a kázali všade.
Pán im pomáhal a potvrdzoval ich slová zázrakmimktoré ich sprevádzali.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.