Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Sodoma

Ohlásenie trestu nad Sodomou. Boh rozmýšľal či Abrahámovi povie o tom čo chce spraviť so Sodomou a Gomorou. Rozmyslel si a povedal mu to.

I riekol Pán: „ Obžaloba na Sodomu a Gomoru je veľmiVeľká a ich hriechy sú veľmi ťažké. Zostúpim, aby som sa presvedčil, či naozaj tak robili,aká je obžaloba, čo došla ku mne a či nie. Chcem to vedieť.“ Abrahámova prosba Abrahám ostal stáť pred Pánom a začal s ním vyjednávať.

„Či ozaj zahubíš spravodlivého spolu s bezbožným? Možno je v meste 50 spravodlivých.“ Nato mu odpovedal Pán: „Ak v meste Sodome nájdem 50-tich spravodlivých, kôli nim odpustím celému mestu.“ Na to Abrahám povedal: „Pane prepáč, že sa opovažujem s tebou hovoriť hoci som len prach a popol, možno že k 50- tim budu chýbať 5-ti spravodliví, zničíš preto celé mesto.“ Pán mu odpovedal: „ Nezničím ak ich bude 45.“

Abrahám včak postupne vyjednával s Pánom Bohom a znižoval počet spravodlivých na 40, 30, 20 až na 10, kde mu pán sľubil, že kôli 10-tim mesto nezahubí a potom Pán ukončil rozhovor a odišiel.. Abrahám sa vrátil na svoje miesto.


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk