referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oldrich
Sobota, 3. decembra 2022
Maria Magdaléna
Dátum pridania: 13.02.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Tina19
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 683
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.7
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 2m 50s
Pomalé čítanie: 4m 15s
 

Už bolo dosť tých nezmyselných výmyslov. Prišiel čas odhaliť pravdu. Už stáročia sa šíry povera o Marii Magdaléne ako o ľahkej žene, ktorú si Ježiš ani nevšimol, nebola toho hodna. Ale povedzme si otvorene, kto je Ježiš a čo je to vlastne cirkev. Ježiš ako ho cirkev ospevuje ako božieho syna? Ale nie je to celkom pravda. Narodil sa z Panny Marie, ktorá ho počala ako panna, je to iba vyjadrenie symbolu. Ako vieme, Ježiš pochádzal z kráľovskej krvi, ale mnohí z vás určite ani netušili že aj Marii v žilách kolovala kráľovska krv. Spojenie týchto dvoch slávnych rodov bolo ohrozená vláda.

Mnohí pri počutí mena Dan Brown kývnu rukou a zasmejú sa. Ale prečo? Keď nečítali ani jeho dielo, len niekde počuli, že si to vymyslel, hneď ho zatracujú. Bola som jedným z nich. Ale po prečítaní diela Da Vinciho kód mi nebolo všetko jedno, prečo by sme sa mali nechať klamať od cirkvi??? Kolkí z vás vedia že piatok 13. ma niečo spoločné s Mariou Magdálenou??? Ak ste veriaci, viete vobec, v čo veríte??? V syna jediného, Pána nášho alebo Ducha svätého??? Dan Brown si všimol také maličkosti, ktoré sme my všetci prehliadali celé roky. Možno to nebol priamy objav Browna, ale tento spisovateľ mal odvahu vísť s tým von na svetlo, aj keď si určite uvedomoval, čo všetko ho čaká, zatracovanie cirkvou a oslavovanie ateistov.

Brown pohol pákou, ktorú cirkev neustále brzdila. Priznávam sa, som veriaca. Ale s bohom to nemá nič spoločné. Je to otázne, či boh existuje alebo nie, možno nám to už niekdo vsugeroval a sme na to automaticky naučení. Ale Ježiš?? Prečo z neho cirkev spravila božieho syna??? Možno povedať, že spravil podľa starých dokumentov veľmi veľa pre svoj ľud, ale taktiež ho možme porovnať s Máriou Terezou, Matka mnohých chorých detí, bola pre mňa ale určite aj pre širokú verejnosť nenahraditeľná. Mohli z nej spraviť tiež Božie dieťa. Ale prečo to cirkev robí po cele stáročia, klame ľudí a vyhlasuje sa za svätých. Napríklad akú moc má pápež?? Veď je to človek z kostí a mäsa ako my ostatní. Prečo nemože byť na poste pápeža žena??

Alebo prečo sa pápeži a kňazi a mnísi nemožu oženiť?? A popri tom cirkrev je proti interupcii. Povedzte si, keby ste mali mať dieťa, a vedeli by ste, že to nenarodené stvorenie bude trpieť celý život, bude, neviem chorý alebo niečo iné, dovolili by ste, aby sa vaše dieťa takto trápilo?? Ja teda nie. Vlastne nechápem, prečo sa delíme na toľko cirkev evanielici, katolíci, rímskokatolíci a podobne, veď ako sa hovorí v biblii, my sme dietky božie. Veríme v Ježiša ale veď bol žid, tak prečo sme takí na židov??? Málokto vie, že po smrti Ježiša nemal na jeho miesto nastúpiť jeho najoddanejší učeník ale bola to samotná Mária Magdaléna. Ale otázka, znie prečo si to cirkev nechce pripustiť???

Odporúčam vám všetkým, ktorí sa chcete dozvedieť viac o tejto problematike, prečítajte si ďalšie diela, nebojte sa nejde o žiadnu propagantu Dana Browna, o mnohých z nasledujúcich spisovateľov ste asi nikdy nepočuli. Odporúčam túto knihu, v ktorej sa dozviete veci, o ktoré Dan Brown iba naštiepil. Je to kniha Svätá krv a Svätý grál, napisala ju trojica niekedy v roku 1982 napisala ju trojica známych historikov Michael Baigent, Richard Leight, Henry Lincoln.

 
Galéria k článku [2]
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.