referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Tadeáš
Utorok, 25. júna 2024
Homosexualita
Dátum pridania: 15.06.2010 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: lolula
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 990
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.4
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 4m 0s
Pomalé čítanie: 6m 0s
 
Prečo cirkev ubližuje a nepomáha homosexuálom?

Blahoslavení tí, čo šíria pokoj, nie nenávisť voči homosexuálom.

Stvoril Boh homosexuála na to, aby cirkev šírila voči nemu odpor? Kedy cirkev už konečne pochopí, že orientácia je nemenná a celoživotná ? Prečo cirkvi tak záleží na tom, aby homosexuáli boli utláčaní a trpeli? Opisuje Boh v novom zákone, aby cirkev búrila ľudí proti homosexuálom, ktorých to pohoršuje? Prečo cirkev podporuje násilie a neznašanlivosť voči homosexuálom?

Boh je láska, prečo je potom plný nenávisti? Kňazi tvrdia, že Boh je láska. Tí istí kňazi tvrdia, že Boh je plný nenávisti k niektorým veciam a ľuďom...

Som veriaci a milujem Boha, no cirkev ma neustále pohoršuje a zraňuje. Beda tomu od koho pohoršenie pochádza. Som homosexuál a nedokážem si pomôcť, nedokážem sa preorientovať aj keď som o to prosil aj boha. Je to môj kríž. Nenesú homosexuáli už aj tak dosť ťažký kríž, bez toho aby im cirkev miesto pomoci hádzala brvno pod nohy, odsúdila ich, zavrhla, odsunula ich na okraj spoločnosti a pobúrila ľudí voči nim? Nie je toto hriech??? Chcel by toto boh aby sa takto ubližovalo svojmu blížnemu? Prečo cirkev nemá v sebe ani kúsok súcitu, kúsok pochopenia a milosrdnosti tak ako by to mal boh voči takýmto ľuďom. Miesto toho, aby cirkev kázala pomáhať takýmto ľuďom, neodsudzovať ich, neubližovať im, káže presný opak? Je toto vôbec možné? Chcel by toto boh? Nie sú aj homosexuáli božie deti? Chcel by boh aby cirkev rozdeľovala ľudí na dobrých a zlých? Chcel by boh aby títo ľudia tak trpeli, aby im cirkev sťažovala utrpenie poburovaním ľudí voči nim a vyčlenila ich na okraj spoločnosti? Je toto správne, nepomáhať blížnemu, ale tvrdo odsudzovať a búriť ľudí voči homosexuálom? Prečo v cirkvi niet súcit??? Je to správne???? Boh je láska zatiaľ čo cirkev je skôr súd...

Prečo sa cirkev stále riadi starým zákonom v ktorom trestali smrťou a ukameňovaním cudzoložstvo, prostitúciu a homosexualitu? Neriadili sa takýmito zákonmi aj starí židia, ktorí odsúdili nevinného? Je to humánne sa správne šíriť nenávisť so starým farizejským odvovodnením, že ide o nehanebnosť? Lebo presne to tvrdili židia, keď dali ukrižovať nevinného lebo si mysleli, že ide o nehanebnosť, že sa rúha. Myslí niekedy cirkev na to ako sa taký homosexuál, ktorý úprimne verí v Boha cíti, keď ho neustále cirkev odsudzuje, pohoršuje a utláča? Ako sa má taký homosexuál cítiť, keď nemá žiadnu nádej začleniť sa do života a normálne žiť? Uvedomuje si cirkev, že tým podporuje samovraždy homosexuálov, lebo im nedá žiadnu nádej, keď ich svet a cirkev nenávidí? Prečo pohoršuje ľudí, aby páchali hriech nenávisti šírením bezmilosrdného odporu bez kúsku súcitu a pochopenia voči homosexuálom. Cirkev šikanuje homosexuálov. Prečo sa cirkev stavia do role tyrana ? Prečo cirkev homosexuálov nechápe a nepovažuje ich za božie deti, lebo voči nim šíri odpor. Prečo im naopak nepomáha už aj tak dosť veľkej nenávisti a nepochopenia voči nim?

Praví kňazi, sú väčšinou chudí a veľmi milí. Tvrdia, že boh miluje všetkých ľudí rovnako a všetkých chce do nebezkého kráľovstva... Smutné je aj fakt, že v cirkvi je drvivá väčšina kňazov a biskupov, ktorí priam ODSUDZUJÚ HOMOSEXUÁLOV a obviňujú ich, že sú posadnutí diablom.. Nie sú to skôr namyslení fanatici? Mňa jeden biskup pri spovedi priam skoro vyhodil, so spovedeľnice, keď som mu povedal, že som gay.. PÝTAM SA JE TO MOŽNÉ... ? Prečo je v nich toľko nenávisti, veď sám pán boh hovoril, modli sa a miluj svojich nepriateľov... Kto im dal právo súdiť...?? Kto im dal právo poburovať ľudí proti homosexuálom a vytváranie nenávisti voči tým ľuďom? Nekoná cirkev proti božím plánom? Miesto toho aby navádzala ľudí, ku pomoci týmto ľuďom, ku tomu aby ich ľudia neodsudzovali a nesťažovali im aj tak obrovský ťažký kríž, ktorý musia niesť, priam podporuje nenávisť ľudí voči týmto ľuďom a tým šíri pohoršenie. Nemajú títo ľudia už dosť trápenia, diskriminácie, odporu od ľudí a cirkvi, ktorá ich priam poburuje proti nim? Pýtam sa prečo cirkev miesto pomocnej ruky dvíha meč a sťažuje im ich utrpenie??? Chcel by toto boh? Chcel by aby cirkev šírila nenávisť proti homosexuálom? Chcel by aby sa títo homosexuáli odsúdení cirkvou a spoločnosťou páchali samovraždy? Je toto milovanie svojho blížneho, keď poburujem ľudí proti nemu??? Nie je toto hriech? Dokedy toto ešte budeme trpieť?

Cirkev priamo podporuje diskrimináciu a utláčanie ľudských práv a slobôd homosexuálov!

,,Nesúďte, aby ste neboli súdení. Lebo ako budete súdiť vy, tak budú súdiť aj vás, a akou mierou budete merať vy, takou mierou sa nameria aj vám.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.