referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Štvrtok, 8. decembra 2022
Prehľad svätých Štefanov
Dátum pridania: 03.01.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: palinoha
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 501
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.7
Priemerná známka: 2.91 Rýchle čítanie: 2m 50s
Pomalé čítanie: 4m 15s
 
Sv. Štefan
Boh urobil veľa zázrakov skrz Štefana. Štefan mal veľmi dobrú výrečnosť a plno jeho poslucháčov sa pridalo k Ježišovi. Farizeji boli veľmi nahnevaný naňho že vedel ľudí presvedčiť. Dokonca nevedeli odpovedať na jeho argumenty a tak nahuckali pár ľudí aby o ňom rozprávali klamstvá že jeho slová urážajú Boha. No sv. Štefan sa im postavil bez strachu v tvári vlastne ako Biblia hovorí že jeho tvár vyzerala ako tvár anjela.

Jeho rádoby verný poslucháči ho odmietli ďalej počúvať. Chytili ho a vyvliekli z Jeruzalema kde ho nakoniec ukameňovali. Vtedy sa sv. Štefan modlil "Oh Ježiš zober si moju dušu".Potom si kľakol na kolená a začal prosiť Boha aby neublížil jeho nepriateľom. Sv Štefan umrel 26 Decembra.

Sv. Štefan I
Bol rodený Riman. Bol kňazom keď ho zvolili do funkcie pápeža v roku 254. Veril že baptizmus je sviatosť a preto vstupoval do konfliktu z kacírmi. On a Cyprián z Kartága sa hádali kvôli dvom biskupom. Sv Štefan I sa zastával ich práv a apeloval na Rím a dožadoval sa spravedlnosti. Štefan I umrel ako mučeník v roku 257 kvôli perzekúcii vladára Valeriána.

Sv. Štefan III
Štefan III bol sirota vychovaná luteránmi, neskôr sa stal diakonom. V roku 753 sa stal prvým pápežom ktorý prekročil Alpy keď cestoval aby sa stretol s Pepinom III Malým a aby získal ochranu pre Rim.Neskôr urobil Štefan III Pepina, Chalemagna a Carlomana kráľmi Rimanov a keď Pepinova armáda zvíťazila nad Lombardami v roku 756 Štefan dal zrekonštruovať a vylepšiť kostoly. Umrel v roku 757.

Sv. Štefan IV
Narodený v roku 720 na Sicílii bol zvolený za pápeža v roku 768 vďaka veľkému vplyvu notára Christophera.Vraví sa že Štefan nechal kráľa Desideriusa z Lombardie aby zabil Christophera a jeho syna Sergiusa. Sv. Štefan V
Člen veľmi dobrej rodiny. Stal sa pápežom v roku 816. Po nastúpení ako pápež sľúbil lojalitu Loisovi I Piusovi. Umrel šesť mesiacov po jeho zvolení za pápeža.

Sv. Štefan VI
Štefan bol kňaz zo Saint Quattro Coronati. Stal sa Pápežom v roku 885. Bol zvolený bez dovolenia Charlesa III Tučného.Na jeho pozíciu mu pomohol Charlesov veľvyslanec. Jedným z jeho významných činov bolo odmietnutie prijatia Photiosa ako patriarcháta Konštantinopolu. Štefan VI umrel v roku 891.

Sv. Štefan VII
Narodený v Ríme, bol z veľmi vplyvnej rodiny Spoleto. Predtým než sa stal v roku 896 pápežom pôsobil ako biskup v Agnani.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.