referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bibiána
Sobota, 2. decembra 2023
Pravda o OSN a totalitnej svetovláde
Dátum pridania: 19.01.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: slobodny
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 475
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.8
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 3m 0s
Pomalé čítanie: 4m 30s
 
Malý predslov: ,,Nemám toľko času, aby som použil všetky dostupné informácie, ktoré mám. Tento ,,referát je robený formou záchytných bodov, ktoré môže čitateľ použiť pri rečníckom prejave. Nie som najlepší rečník, preto sa dopredu ospravedlňujem, ak to nejaký chytrák bude považovať za nekvalitnú prácu, ale myslím si, že pokiaľ si to niekdo prečíta, nebude ľutovať. Upozorňujem, že celý text obsahuje výhradne fakty, ktoré si môže každý overiť (samozrejme nie na oficiálnych stránkach OSN, až na paragrafy a fakty z histórie). Pokiaľ bude chcieť niekdo obsiahlejšiu prácu, odporúčam zohnať si knihu od Martina Herzána - Totalitná svetovláda.

,,OSN je najväčší podvod v dejinách." - John Rankin, poslanec Kongresu USA

1. základné informácie o OSN:
V roku 1945 vznikla OSN, ktorá mala zabezpečovať mier, upevňovať demokratické princípy vo svete a zabezpečovať lepšiu životnú úroveň v chudobných krajinách. Nikdo zrejme nemá nič proti tomuto. Ale už 26.06.1949 dostali udalosti iný spád, keď senátori USA schválili rezolúciu č. 56 o pretvorení OSN na celosvetovú vládnu federáciu. 09.02.1950 komisia Senátu pre zahraničné veci uviedla rezolúciu č.66 pod názvom ,,Predstava svetového poriadku", v ktorej sa uvádza, že jednotlivé štáty musia odovzdať svoje národné zvrchovanosti pod svetovládnu moc OSN. Rezolúcia č.66 doslova začína slovami: ,,súčasná charta OSN bude zmenená, aby zabezpečila ústavu pre svetovládu."

,,Budeme mať svetovládu, nech sa Vám to páči, alebo nie. Jedinou otázkou je, či svetovládu dosiahneme násilím alebo súhlasom." - 17.02.1950, oficiálne prehlásenie v Senáte USA

V r. 1975 v americkom Kongrese podpísalo 32 senátorov a 92 reprezentantov deklaráciu, ktorá úplne otvorene núti k vytvoreniu svetovlády. Kongresmanka Majroria Hortová to odmietla so slovami: ,,To by znamenalo vzdať sa našej národnej suverenity medzinárodným organizáciám."

,,Čo svetu povieme, to sa stane." - George Bush st.
,,Ostatné krajiny sa budú riadiť naším vedením." - W. Wilson - prezidenti USA
,,Svoju politiku môžeme diktovať celému svetu." - H. Hover

05.03. 1994 podpísal prezident USA Bill Clinton výkonné nariadenie prezidenta č. 13, v ktorom odovzdáva zvrchovanosť USA pod moc OSN. Ku všetkej hrôze však príkaz, dodatočne označený ako PDD-25 dáva možnosť OSN rozmiestniť svoje vojenské jednotky do akéhokoľvek suverénneho štátu a to bez udania dôvodu!
V r. 1990 vyzval prezident ZSSR Michail Gorbačov v USA k vytvoreniu novej civilizácie. Ten istý Gorbačov v r. 1992 (po rozpade ZSSR) v USA navrhol ustanovenie globálnej svetovlády a na svetovom fóru v San Francisku v r. 1996 vyzval na zjednotenie národov pod jednu svetovládu.

2. svetový parlament a svetovláda:
Bývalý vysoký úradník austrálskej vlády, Peter Sawyer, v úrade vlády odhalil a zverejnil, že ústredie svetovej vlády sa pripravuje v Canberre v Austrálii. Už stojí gigantická vládna budova a 20 luxusných rezidencií bolo postavených v tajnosti v Národnej rezervácii, kde sa nesmie stavať (neplatí pre mocných). Tu by mal pravdepodobne sídliť aj svetový parlament.

3. totálne odzbrojenie všetkých štátov:
25.09.1961 John F. Kennedy predložil v ústredí OSN program pre všeobecné a úplné odzbrojenie národov pod jednu globálnu armádu OSN. Tento dokument má kód ,,Department of State Publication" č.7277
05.03. 1994 podpísal Bill Clinton výkonné nariadenie č. 13, v ktorom nechal celé USA doslova odzbrojiť pod moc OSN.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.