Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Alkoholizmus v Rusku

Mnohí ruskí sociológovia si kladú otázku...prečo práve my, niekedy absolútna veľmoc trpíme týmto problémom, ktorý ničí nie len našu infraštruktúru. Alkoholizmus je dennodenný problém Ruska. Postihuje každú vrstvu obyvateľstva. Vidíme ho skoro v každej ruskej rodine. Niektorí hovoria, že Rusi to skrátka majú v génoch. Chabé výhovorky, niak inak toto tvrdenie nemožno označiť. Už deti na základnej škole sa stretávajú s alkoholom, niet divu. Alkoholizmus vidia mnohí doma, na ulici aj televízne reklamy propagujú alkoholické nápoje. Každý piaty Rus je alkoholovo závislí. Každý tretí Rus už mal skúsenosť s alkoholom pred 16 rokom života, každý šiesty Rus mal otravu alkoholom a musel mu byť čistený žalúdok.

Rusi sa svojou láskou k alkoholu ani veľmi netaja. Každý rok usporadúvajú súťaž, kde dokazujú, kto viac „znesie“. Tohto ročný víťaz to neprežil a upil sa k smrti. Ďalšie tri miesta skončili v nemocnici s otravou alkoholom. Najobľúbenejším nápojom je vodka, nesúca v názve mená aj z ruskej histórie ako Gorbačov alebo Stalinove slzy.

Rusko má však nedostatok proti- alkoholických liečební a ešte menej ľudí ochotných podrobiť sa liečbe. Liečebne potrebujú profesionálov a ľudí ochotných pomáhať skoro zadarmo. Je smutné, že krajina, ktorej niekedy patril svet je teraz zničená ľudskou neschopnosťou a chtivosťou obchodníkov.

Zdroje:
Ľudia proti závislosti - www.ludiaprotirasizmu.sk

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk