referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vratko
Streda, 29. novembra 2023
Alkoholizmus v Rusku
Dátum pridania: 21.03.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: janka77
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 200
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Mnohí ruskí sociológovia si kladú otázku...prečo práve my, niekedy absolútna veľmoc trpíme týmto problémom, ktorý ničí nie len našu infraštruktúru. Alkoholizmus je dennodenný problém Ruska. Postihuje každú vrstvu obyvateľstva. Vidíme ho skoro v každej ruskej rodine. Niektorí hovoria, že Rusi to skrátka majú v génoch. Chabé výhovorky, niak inak toto tvrdenie nemožno označiť. Už deti na základnej škole sa stretávajú s alkoholom, niet divu. Alkoholizmus vidia mnohí doma, na ulici aj televízne reklamy propagujú alkoholické nápoje. Každý piaty Rus je alkoholovo závislí. Každý tretí Rus už mal skúsenosť s alkoholom pred 16 rokom života, každý šiesty Rus mal otravu alkoholom a musel mu byť čistený žalúdok.

Rusi sa svojou láskou k alkoholu ani veľmi netaja. Každý rok usporadúvajú súťaž, kde dokazujú, kto viac „znesie“. Tohto ročný víťaz to neprežil a upil sa k smrti. Ďalšie tri miesta skončili v nemocnici s otravou alkoholom. Najobľúbenejším nápojom je vodka, nesúca v názve mená aj z ruskej histórie ako Gorbačov alebo Stalinove slzy.

Rusko má však nedostatok proti- alkoholických liečební a ešte menej ľudí ochotných podrobiť sa liečbe. Liečebne potrebujú profesionálov a ľudí ochotných pomáhať skoro zadarmo. Je smutné, že krajina, ktorej niekedy patril svet je teraz zničená ľudskou neschopnosťou a chtivosťou obchodníkov.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.