Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Slová a Príbeh v správe

Dobrá správa je príbeh. Dobrá správa sa rozvíja, ako sa rozvíja rozprávanie. Je ľahká, priehľadná, má pointu a správne volené pauzy na vydýchnutie.

KÁHIRA - Šesť dedinčanov, príslušníkov jednej rodiny sa dnes utopilo v studni v Sohágu v Hornom Egypte, keď sa pokúšali zachrániť sliepku, ktorá im tam spadla a ktorá nakoniec vyviazla živá. Oznámila to dnes miestna polícia. Do studne, kam sliepka spadla, pre ňu najprv vliezol jeden muž. Keď nevyliezal, vliezol po neho do studne jeho brat a po ňom potom ešte tretí brat, sestra a dvaja bratranci. Všetkých potom vytiahli už mŕtvych privolaní hasiči. Jediná sliepka sa dostala von bez úhony. (ČTK 31.7.1995). Roztomilé, že? Boli samozrejme doby, keď bolo agentúrne spravodajstvo suché a bezfarebné skoro všade na svete. Typickými "dušákmi" potom bývali krátke agentúrne správy z dôb rozvinutého socializmu:
"Predstavitelia ukrajinskej republikovej Rady odborov na čele s jej predsedom, členom politického byra ÚV KS Ukrajiny Vitalijmom Sologubom, zavítali vo štvrtok do Banskej Bystrice. Navštívili Múzeum SNP, podnik Slovenka a družstvo invalidov Rozkvet. (RP, 7.4.1989).

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk