referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edmund
Piatok, 1. decembra 2023
Slová a Príbeh v správe
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: ed.hunter
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 165
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 
Dobrá správa je príbeh. Dobrá správa sa rozvíja, ako sa rozvíja rozprávanie. Je ľahká, priehľadná, má pointu a správne volené pauzy na vydýchnutie.

KÁHIRA - Šesť dedinčanov, príslušníkov jednej rodiny sa dnes utopilo v studni v Sohágu v Hornom Egypte, keď sa pokúšali zachrániť sliepku, ktorá im tam spadla a ktorá nakoniec vyviazla živá. Oznámila to dnes miestna polícia. Do studne, kam sliepka spadla, pre ňu najprv vliezol jeden muž. Keď nevyliezal, vliezol po neho do studne jeho brat a po ňom potom ešte tretí brat, sestra a dvaja bratranci. Všetkých potom vytiahli už mŕtvych privolaní hasiči. Jediná sliepka sa dostala von bez úhony. (ČTK 31.7.1995). Roztomilé, že? Boli samozrejme doby, keď bolo agentúrne spravodajstvo suché a bezfarebné skoro všade na svete. Typickými "dušákmi" potom bývali krátke agentúrne správy z dôb rozvinutého socializmu:
"Predstavitelia ukrajinskej republikovej Rady odborov na čele s jej predsedom, členom politického byra ÚV KS Ukrajiny Vitalijmom Sologubom, zavítali vo štvrtok do Banskej Bystrice. Navštívili Múzeum SNP, podnik Slovenka a družstvo invalidov Rozkvet. (RP, 7.4.1989).
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.