referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Viliam
Sobota, 28. mája 2022
Islam (seminárna práca)
Dátum pridania: 17.03.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: sheryl
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 4 902
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 18.3
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 30m 30s
Pomalé čítanie: 45m 45s
 
PREDSLOV

Vybrať si tému na seminárnu prácu nebolo vôbec jednoduché. Možno po prečítaní nadpisu ste sa prinajmenšom zamysleli alebo začudovali, prečo som sa rozhodla spracovať prácu práve na túto tému. Po tom, čo som si viac krát prečítala zadané témy, stále sa mi jasnejšie zdalo, že o čom chcem píšať. Možno ste si položila otázku, čo spoločné môžem mať s islamským náboženstvom. V podstate, nič. Z takého obrovského množstva dnes existujúcich náboženstiev som si mohla vybrať hociktoré. Ale u mňa sa vytvoril osobitý vzťah medzi islamom a mnou. Stačili k tomu tri týždne. Tri týždne strávené iba medzi Arabmi, kde sa kresťanstvo a iné náboženstvá preklínajú. Aspoň sa to tak hovorí v našich televíziách. Je to veľmi čudné, lebo ja som sa ani raz nestretla s diskrimináciou a môj otec, ktorý tam pôsobil počas jedného roka, tiež nie. Aj toto bol jeden z dôvodov, pre ktorý som si vybrala túto tému. A aký bol ten druhý? Na začiatku ste nám prizvukovala, aby sme si vybrali tému, ktorá sa nám zíde aj na prijímacích skúškach. Ja by som chcela ísť ďalej študovať na Filozofickú fakultu UK obor prekladateľstvo a tlmočníctvo – arabský jazyk a jeho kultúra. Teraz už poznáte moje dôvody a dúfam, že sa z mojej práce dozviete nejaké zaujímavosti, ktoré sa Vám určite zídu v živote.

POČIATKY ISLÁMU

Hovorí sa, že existuje toľko ciest k Bohu, koľko je ľudí. Prirodzenou súčasťou ľudského života je hľadanie odpovedí na otázky existencie, zmyslu všetkých zmien a skúseností v tomto živote, zmyslu smrti a toho, čo prichádza po nej. Deväťtisíc rokov predtým, ako sa historické udalosti začali zaznamenávať, sa metafyzické chápanie kodifikovalo a ustanovilo v náboženskej podobe v mnohých častiach sveta, hlavne na Strednom východe.
Len čo boli bezprostredné telesné potreby človeka uspokojené, objavila sa otázka, čo leží za hranicami viditeľného sveta. Táto otázka je základom hľadania Boha alebo inými slovami hľadania samotného zdroja a podstaty stvorenia. Počiatky islámu sa stotožňujú so stvorením Adama. Všetci proroci a poslovia dospeli ku svojim vedomostiam cestou odovzdania sa realite, ktorou je islám – je to odovzdanie sa do Božej vôle. Islám pretvoril všetkých prorokov a poslov. Islám, tak ako sa zrealizoval v čase, súvisí s ukončením prebudenia sa.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.