referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Slavomír
Pondelok, 22. apríla 2024
Rasizmus
Dátum pridania: 22.12.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: geno
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 448
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 

Na svete je mnoho národov, s rôznou kultúrou, hudbou, jazykom, farbou pleti, vlasov či očí. Takáto rôznorodosť zaručuje zaujímavosť nášho sveta. Veď keby na svete vyzerali všetci rovnako, hovorili rovnakým jazykom, rovnako sa správali, mali rovnakú kultúru, hudbu, zvyky, bol by svet monotónny a nezaujímavý. Rasizmus je niečo, čo by v našej modernej spoločnosti vôbec nemalo byť. Je to odsudzovanie lúdi na základe ich národnosti alebo rasy. Sú to nezmyselné predsudky. Rasizmus sa žiaľ vyskytuje na celom svete. Existujú ľudia, ktorí uznávajú nadradenosť tej svojej rasy a ostatnými opovrhujú. Napríklad Hitler, ktorý chcel vytvoriť akúsi nadradenú Árijskú ríšu.

S rasizmom sa stretávame často priamo na ulici. Keď ideme po ulici, vidíme ako skupinka vyholených skinheadov zaútočila na ničnetušiaceho černocha, ktorý stojí na zástavke. Prečo? Veď nič neurobil. Jednoducho tam stál. Oni prišli a začali ho byť päsťami, boxermi, reťazami, kopať ťažkými kanadami do tváre a brucha a dokonca pustili na neho aj rozzúreného psa. Malo to zmysel? Nemalo! Veď ho vôbec nepoznali, zbili ho len preto, že bol čierny a oni čiernych nenávidia a bijú. Mnohí z tých skinheadov nikdy priamo nekomunikovali s černochom. Nepoznajú jeho myšlienky, názory, správanie. Ale myslia si, že on je rasa podradená a nemá tu čo robiť.
Nedávno boli v televízii zverejnené zábery z Južnej Afriky. Ako policajti brutálne bili zatknutých černochov a cvičili na nich agresivitu svojich psov. Boli to strašné zábery, Dúfam, že vinníkov riadne potrestajú.

Typickými predstaviteľmi rasizmu sú skinheadi. Hnutie skinheads v poslednej dobe narastá. Má čoraz viac prívržencov aj zarytých aktivistov. Najviac skinheadov je v Nemecku a Českej republike. Sú to svalnatý potetovaní belosi. Ich štýl obliekania má vojenské črty: kanady, maskáče, bombery. Vyvolávajú pocit hrubej sily a brutality
Ich skupiny sa stávajú organizovanejšie, majú medzinárodné prepojenia, majú svoju hudbu, štýl, vydávajú vlastné časopisy. Organizujú rôzne pochody, stretnutia a podobne.
Skinheadi bojujú proti cudzincom, Rómom, černochom, aziatom, atď. Skinheadi napádajú aj deti a ženy. Niekedy sa správajú ako neľudské beštie, keď majú na to, aby niekoho do krvi dokopali a zbili.
Skinheadi ale nenapádajú len Afričanov, Aziatov, cudzincov či Rómov, ale aj narkomanov, bezdomovcov, lúdi z dlhými vlasmi, jednoducho všetkých ktorý im odporujú a nesúhlasia s ich názormi.

 
Podobné referáty
Rasizmus SOŠ 2.9483 325 slov
Rasizmus SOŠ 2.9741 1076 slov
Rasizmus SOŠ 2.8885 8297 slov
Rasizmus SOŠ 2.9336 1230 slov
Rasizmus SOŠ 2.9666 3010 slov
Rasizmus GYM 2.9605 525 slov
Rasizmus 2.9772 499 slov
Rasizmus 2.9608 443 slov
Rasizmus 2.9221 563 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.