referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ela
Piatok, 24. mája 2024
Príhovor ôsmakov pre deviatakov
Dátum pridania: 22.06.2010 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: BEKS
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 337
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 

Milí deviataci, a pár ôsmakov
blíži sa vám ten dlho očakávaný, posledný deň na základnej škole. Pre niekoho to je vydýchnutie, že sa končí trápenie "detí" a začína život stredoškolákov, pre niekoho, a myslím, že nakoniec pre všetkých, to bude ukončenie jedného krásneho životného obdobia plného zážitkov.

Väčšina z vás našu školu navštevuje od prvého ročníka. Keď vás sem rodičia prvýkrát priviedli, boli ste ohúrení jej veľkosťou, množstvom detí a chaosu. Postupne si každý našiel tú pravú cestičku a tou prechádzal buď s väčšími alebo s menšími úspechmi z ročníka do ročníka. Každý školský rok vám dal niečo nové, vždy ste boli múdrejší a sebavedomejší. Pri dnešnej rozlúčke určite niekomu vyhŕknu slzy, no viem, že je to normálne a netreba sa za to hanbiť, veď prežiť tu deväť rokov, to už niečo znamená. Znamená to opustiť doterajší režim, spolužiakov a skvelých kamarátov, s ktorými ste prežili krásne, aj menej pekné chvíle, opustiť učiteľov-viac alebo menej obľúbených a všetko to, čo k školskému životu patrí. Čakajú vás letné prázdniny, ktoré si užijete tak, ako sa patrí a v septembri nastúpite znova do novej veľkej školy, plnej chaosu. Znovu si budete musieť hľadať svoju pravú cestičku, ktorou pôjdete nasledujúce obdobie svojho stredoškolského života.

Preto vám prajem v ďalšom študijnom, ale aj súkromnom živote len to najlepšie, aby sa Vám splnili všetky vaše túžby a predsavzatia, aby všetko to, čo ste zažili doposiaľ bola jedna veľká krásna a šťastná spomienka, ktorú si so sebou ponesiete navždy.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.