referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gejza
Utorok, 25. januára 2022
Európska Únia a život v nej
Dátum pridania: 28.03.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: michal86
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 504
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.9
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 3m 10s
Pomalé čítanie: 4m 45s
 
Akými základnými vedomosťami by nás mala vybaviť škola pre život v Európskej Únii?Európska únia predstavuje najpokrokovejšiu organizáciu multisektorovej integrácie s oprávnením pôsobiť tak v hospodárskej, sociálnej a politickej oblasti, ako aj v oblasti práv občanov a v oblasti zahraničných vzťahov svojich – zatiaľ – pätnástich štátov. Tvoria ich : Belgicko, Holandsko, Luxembursko, Nemecko, Francúzsko,Dánsko,Írsko,Veľká Británia,Grécko,Španielsko, Portugalsko, Rakúsko, Fínsko a Švédsko. Prečo ale Únia vznikla?Podľa mojho názoru je to len odpoveď na politiku USA,ktorá sa vykresľuje i teraz.Jednotná Európa bude znamenať väčšiu silu vo všetkých oblastich,tým pádom bude môcť Európa výraznejšie slovo v riešení globálnych problémov. Čo ale bude znamenať EU pre Slovákov?

5-miliónový štát sa bez pomoci iných nepresadí a nezaobíde. EU
znamená predovšetkým rozvoj členských štátov a únie samotnej.
Z filozofie Únie vychádza niekoľko faktov:
-vyššia možnosť zamestnanosti - možnost zamestnať sa v celej EÚ -voľný pohyb občanov po celom území Únie
-rovnaké požiadavky na vzdelávane a prístup k zahraničným školám
Podľa mňa to pre Slovensko znamená ďalší "odliv" predovšetkým mladých ľudí do iných členských krajín. Možnosť voľného pohybu a vzdelávania dáva úplne nové možnosti.
-nijaké colné a daňové prekážky, či nariadenia, obmedzujúce aktivity jednotlivcov alebo voľný pohyb služieb a kapitálu - možnosť progresívneho rozvoja obchodu akéhokoľvek druhu,propagácia po celej Európe.

Vedomosti pre život v EÚ

buducnosť
Podľa Komenského treba poznať najprv materinský ,až potom cudzí jazyk. Bude toto pravidlo platiť aj naďalej? Zdá sa,že nie. Všetko smeruje k jednotnému jazyku,ktorým by sa mala stať angličtina. Je to však len môj názor a preto určite netreba zabúdať na ostatné reči ako je jazyk nemecký či francúzsky.Už ich základná znalosť by nám pomohla v uplatnení sa.
Čo sa matematiky týka,ľudia narodení do éry Slovenských korún , budú už zavedenú menu Euro asi vždy prepočítavať do starých dobrých korún,z čoho vyplýva vzorec Xeuro*40=y Sk.
Geografia by nás mala oboznámiť s hranicami Únie,s kultúrou všetkých členských krajín. Náuka o spločnosti by nás zase mala naučiť tolerovať a plne rešpektovať príslušníkov iných krajín a rás,kt.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.