referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Júlia, Juliana
Streda, 22. mája 2024
Hardware
Dátum pridania: 07.10.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: daydo
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 4 698
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 17.9
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 29m 50s
Pomalé čítanie: 44m 45s
 
Čestné prehlásenie
Prehlasujem, že prácu na tému Hardware PC som vypracoval samostatne pod odborným vedením konzultanta Ing. K. Kormančíka. Používal som pritom uvedenú literatúru.

Úvod
Vedecko-technický pokrok nám priniesol počítače a s nimi aj nové možnosti v každom odvetví priemyslu, školstva, bankovníctva, ...
Počítače sa rozšírili z kancelárií do domácností a najmä vďaka internetu sú čoraz viac obľúbené a využívané. Počítače však „starnú“ veľmi rýchlo a preto by sa mali v dostatočných intervaloch upgradovať, respektíve meniť za novšie, výkonnejšie. Inak cena vášho „stroja“ za pár rokov klesne na nepatrný zlomok nákupnej ceny. PC nie je len krabica, o ktorú sa netreba starať, ale je to súkolesie súčiastok, z ktorých každá významnou mierou ovplyvňuje výkon počítača. Ako kúpiť počítač za prijateľnú cenu? Aký počítač mi stačí? Čo využijem a čo nie? To sú otázky, ktorých odpoveď má cenu niekoľko tisíc korún. Nikto nemá záujem preplácať nové technológie, alebo sa dať „ošmeknúť“ vypočítavým predajcom (kupujúcim) PC. Práve táto práca môže byť odpoveďou pre vás na tie najzákladnejšie otázky hardwarovej problematiky. Príjemné a užitočné čítanie...

Metodika spracovania
Prácu som sa snažili rozdeliť na dve časti. A to teoretickú a praktickú. Keďže som sa v celej práci zaoberal základným počítačovým hardwarom, v teoretickej časti som ho v skratke popísal a v praktickej časti som sa snažil teoretické vedomosti uplatniť v praxi. Tou praktickou časťou je skladanie vlastného počítača, respektíve vkladanie nových súčiastok do počítača. Teoretická časť má čitateľa zasvätiť do problematiky procesorov, hard diskov, RAMiek, grafických kariet, monitorov a rôznych mechaník, a má čitateľa vzdelať natoľko, aby pochopil fungovanie hardwaru vo svojom počítači.

1.0 Zloženie PC
Počítač sa skladá z týchto hardwarových komponentov: - Základné dosky
Procesory
Operačné pamäte
Grafické karty
Monitory
Pevné disky (HDD)
Disketové mechaniky
Mechaniky CD-ROM
DVD mechaniky
Sieťové karty
Klávesnice
Myši
Ja som si vybral komponenty(červeno označené), ktoré pri kúpe počítača zohrávajú dosť veľkú roľu, či už cenovú alebo zasahujú veľkou mierou do výkonu Vášho PC.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Podobné referáty
Hardware SOŠ 2.9129 2153 slov
Hardware GYM 2.9899 381 slov
Hardware GYM 2.9486 1436 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.